Grill elektryczny – jaki kupić do swojej małej gastronomii?

Niezmiernie cieszy mnie to, że coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko co je, ale jak te jedzenie przygotowuje. Walczymy ze starymi nawykami, zdobytymi w wyniku obserwacji kuchni naszych babć i mam, w których wiele dań musiało być smażonych, a patelnia była najważniejszym akcesorium kuchennych. Dziś coraz częściej gotujemy na parze, grillujemy i pieczemy. Potrzebujemy coraz więcej AGD, dzięki którym przygotujemy lekkostrawne i smaczne posiłki. W wpisie tym na tapecie grill elektryczny.

Otwarty czy zamknięty?

Na rynku AGD znajdziemy bogatą gamę grillów. Pierwszym krokiem do kupienia urządzenia do kuchni, jest decyzja, czy chcemy grillować w postaci zamkniętej, czy otwartej. To pierwsze wyglądem przypominają opiekacz do kanapek. Ten drugie wygląda jak patelnia do grillowania. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na płytę do grillowania. Najlepsze będą AGD, które mają możliwość wyjęcia płyty i włożenia np. do zmywarki. Dzięki temu oszczędzicie kłopotów związanych z czyszczeniem grilla z tłuszczów. Grill otwarty jest trudniejszy w konserwacji, ponieważ podczas przygotowania posiłków tłuszcz kapie na grzałkę (mowa o grillu tradycyjnym z rusztem). Lepszym rozwiązaniem będzie grill z płytą teflonową, w którym tłuszcz kapie do naczynia, które można wyciągnąć i umyć. Osobiście polecam zakup zamkniętego grilla, ponieważ potrawy pieką się w nim z obu stron, bez konieczności przewracania na drugą stronę, jak w grillu otwartym.

Ważne funkcje i moc

Jak w każdym urządzeniu AGD, moc jest istotnym czynnikiem wpływającym na jakość urządzenia. Oczywiste jest to, że im jest większa, tym szybciej nagrzewa się grzałka. Warto sięgać po produkty od znanych producentów o przyzwoitej mocy (ok. 1 600 W i więcej). Tego typu urządzenia kupimy za ok. 200 zł od firmy Tefal. Np. Tefal GC6000 Classic XL 800 jest hitem ostatnich lat głównie ze względu na moc ( 2000 W), ale również ogromną powierzchnię grzewczą oraz odpływ tłuszczu i wyjmowane pokrywy. Oprócz mocy ważne są także inne parametry, np. regulacja temperatury, włącznik czasowy i rodzaj powierzchni grzewczej. Warto zwrócić uwagę, czy grill posiada opcję rumienienia i opiekania. Jeżeli planujecie grillować potrawy, warto zakupić koniecznie model z opcją regulacji temperatury. Wygodnym rozwiązaniem będzie akcesorium z opcją automatycznego wyłączenia.

Źródło ikony wpisu: www.menshealth.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *