Galeria zaparzaczy do herbaty

Mroźne zimowe temperatury skłaniają do eksperymentów w kuchni. Testowanie rozgrzewających napojów weszło mi w krew. Aromatyczne kawy, herbaty, drinki, grzance wino, grzane piwo – to napoje, którymi ogrzewam zziębnięty organizm. W pracy mam zawsze przy sobie zaparzacze do herbaty, które pozwalają na powolne uwalnianie aromatu i uzyskanie efektu ciepła. Będąc wielbicielem nietypowych akcesoriów kuchennych, rzuciło mi się w oczy kilka zaparzaczy. Tylko spójrzcie na galerię. Może coś wybierzecie dla ciebie. 

Parzenie herbaty w imbrykach wpisane jest w angielską tradycję. W Chinach w specjalnych herbaciarniach ma miejsce ceremonia przygotowywania herbaty. Gdy nie mamy czasu na celebrowanie przygotowania herbaty, możemy  zakupić gotowe zaparzacze-czajniki, zaparzacze-dzbanki i zaparzacze-imbryki.

pinterest

pinterest

pinterest

pinterest

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaparzaczki można nosić w torebce, aby mieć zawsze przy sobie. Ten niewielki gadżet może przyjmować różne kształty – od tradycyjnych owalnych po przypominające postaci z filmów, bajek i kresówek. Kolorowy zaparzacz ożywi każdą szklankę i kubek oraz sprawi, że picie herbaty stanie się niepowtarzalną degustacją smaku.

allegro

allegro 

tumblr.com

tumblr.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *