Fast foody mogą być zdrowe!

Tak to możliwe! Fast food, czyli dosłownie szybka żywność może być zdrowa, pod warunkiem, że wiemy gdzie jej szukać lub sami przygotowujemy ją w domu. Według badań przeprowadzonych przez Międzynarodowy Związek Krajowych Organizacji Hotelarskich, Restauracyjnych i Kawiarnianych wynika, że fast food zajmuje trzecie miejsce w rankingu najchętniej spożywanych posiłków poza domem. Na szczęście w naszym kraju istnieją także zwolennicy tradycyjnej polskiej kuchni oraz coraz częściej chcemy jeść po prostu zdrowo.

Do najbardziej znanych barów szybkiej obsługi należą: McDonald’s, KFC, Burger King i Subway. Zwykle serwują żywność wysoko kaloryczną, zawierającą dużą ilość węglowodanów, tłuszczy i niewiele błonnika, witamin i mikroelementów. Osobiście odradzam stołowanie się w takiego rodzaju miejscach. hot-dogZanim wybierzesz bar fast food dla siebie, upewnij się w jaki sposób zostało przygotowane w nim mięso. Najlepiej wybieraj dania zawierające dużo warzyw i mięso z grilla. Mój domowy przepis na kebab zakłada długie grillowanie kurczaka, a następnie osuszanie go z tłuszczu na ręczniku kuchennym. Ponadto zawsze sprawdzajcie czujnym okiem czy warzywa będące składnikiem przepisu na hamburgera czy hot doga są świeże i pochodzą z naturalnych upraw ekologicznych.kebab

Większość jedzenia typu fast food mogłaby być bardziej zdrowa, gdyby była odpowiednio przygotowywana zachowując zasady zgodne z tabelą kaloryczności. Nie oznacza to, że musisz nauczyć się kalorii produktów na pamięć, wystarczy zachować zdrowy rozsądek przy zakupie ulubionego kebaba w przydrożnej budce. Jeżeli zdecydujemy się na zjedzenie fast fooda, pamiętajmy o dokładnym przeżuwaniu każdego kęsa i unikajmy jedzenia w biegu. Zachowanie umiaru to złoty środek na fast food:) Zawsze możemy wypróbować domowych przepisów na kebab i zrobić  przysmak np.: z pełnoziarnistej pity, grillowanego kurczaka i z dużą ilością świeżych warzyw. Zrezygnujmy z ociekających pitę sosów i dresingów. Mój przepis na kebab już niebawem na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *