Eleganckie obrusy wizytówką gastronomii

Obrusy to elementarne wyposażenie restauracji, wizytówki wystroju wnętrza przyciągające uwagę klienta. Są one symbolem czystości, elegancji i wysublimowanego gustu. Na rynku dostaniemy wiele rodzajów obrusów różniących się kształtem, kolorystyką oraz tkaniną. W polskich restauracjach najbardziej popularne są obrusy wykonane z bawełny. Bardziej funkcjonalne są jednak materiały zawierające w składzie poliester. Nie bez znaczenia, efektownie nakryte stoły, stylowa porcelana i sztućce oraz oryginalne serwety stanowi zachęta dla gości do zajęcia miejsca w restauracji.

Bawełniane obrusy
Bawełniane tkaniny nadają elegancji każdej gastronomii. Szlachetne materiały w tej samej kolorystyce powinny być wysokiej jakości. Większość restauracji zaopatruje się w tekstylia u sprawdzonych producentów. Marka H-line oferuje klasyczne obrusy o standardowych rozmiarach – są trwałe, dobrze się prasują i posiadają odcień śnieżnobiałej bieli. Wyposażenie gastronomii tego rodzaju to tkaniny niezbyt grube, ale też nie za cienkie. zastawa-stołowa-gastronomie-hotele-pl

Tekstylia będą regularnie prane i prasowane, zatem powinny być przystosowane do systematycznej konserwacji w pralni chemicznej. Dobre obrusy bawełniane zachowują swoje właściwości po kilkakrotnym praniu. Warto ostrożnie konserwować obrusy barwione, ponieważ tracą szybko kolor, po pewnym czasie nadają się jedynie do wyrzucenia.

Komfortowe tekstylia
Nieco tańsze od bawełnianych są obrusy poliestrowe lub bawełniano-poliestrowe. Tkaniny mają swoje specyficzne właściwości, nie wchłaniają wody i są plamoodporne. Z pewnością to duża zaleta, ponieważ oszczędzamy czas przeznaczony na pranie i suszenie. Obrusy wykonane z poliestru dobrze się prasują i nie trzeba ich krochmalić – co jest niezbędne w przypadku obrusów bawełnianych. h-line-gastronomie-hotele-plObrusy plamoodporne i wodoodporne są popularnym wyposażeniem dla wielu gastronomii. Poliestrowe tekstylia posiadają połysk i eleganckie wykończenia w postaci haftów i zdobień.

Na rynku znajdziemy kilka firm produkujących obrusy wysokiej jakości. Dobrze prosperująca restauracja, dbająca o renomę, powinna zdecydować się na zakup tekstyliów, wykonanych z jednego kawałka materiału. Nieefektowne szwy są niemile widziane pod zastawą stołową. Do obrusów warto skompletować serwety w kolorze lub bieli, pamiętając o uzyskaniu efektu harmonii w dekoracji stołu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *