Dzbanek filtrujący wodę

Dzbanek filtrujący zajmuje szczególne miejsce w mojej kuchni. Przefiltrowana woda z kranu nie tylko jest zdrowsza, ale i o niebo lepiej smakuje, a nawet pachnie. Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że woda wygląda także o wiele lepiej niż czysta kranówa, no i jest oczyszczona z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, szczególnie kamienia, który potrafi osadzać się na wszystkich sprzętach AGD (ekspres do kawy, czajnik elektryczny, itp.).

Kranówka do picia

pinterest

pinterest

Dzbanki filtrujące do doskonałe rozwiązanie dla każdego domu. Nie musimy martwić się o to czy wystarczy nam wody do końca dnia i kto tym razem „wyskoczy” do sklepu po zakupy. Sześciopaki wód mineralnych nie tylko zajmują dużo miejsca, ale i są ciężkie. Nie wspomnę już o kwestiach finansowych, filtracja w rzeczy samej się opłaca. Z pewnością wyjdziemy na plus, jeżeli zdecydujemy się na zakup dobrego dzbanka filtrującego. Mimo iż ceny sprzętów AGD nie należą do niskich, warto zainwestować nawet wszystkie oszczędności na dobry dzbanek.

Jaki dzbanek wybrać?

Najważniejszym aspektem podczas zakupu dzbanka jest oczywiście cena. Jeżeli chcemy mieć w stu procentach krystaliczną wodę z dzbanka, musimy przygotować się na wydatek rzędu 50 złotych. Dobrze jest sprawdzić pojemność wody filtrowanej. Jeżeli posiadamy dużą rodzinę, najlepszy będzie dzbanek XXL.

Musimy liczyć się z tym, że częste używanie dzbanka wiąże się z wymianą filtru. Podobno jeden filtr wystarczy nam na dwa miesiące (koszt przeciętnego filtru to 20 złotych). Trzecim aspektem jest design dzbanka, postarajmy się, aby dzbanek stanowił „kropkę nad i” w aranżacji naszej kuchni. Jak już wybierzemy właściwy model, pamiętajmy o tym, aby raz na miesiąc dzbanek umyć i wymienić filtr.

Moja propozycja

Dzbanek Brita to najlepszy produkt na rynku do uzdatniania wody. Brita to firma o dużej renomie ze względu na genialne i powszechnie dostępne filtry (Brita Maxtra). Niektóre modele posiadają opcję kontroli wydajności filtrowania i wskazują na czas użytkowania wkładu. Model Brita Elemaris Meter kosztuje od 121 złotych. Mimo wyższej ceny (w porównaniu do innych producentów) dzbanek Brita polecam wszystkim z czystym sumieniem.

pinterest

pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *