Dynia na Halloween

Obchodzicie Halloween? Moja rodzina nie celebruje tego święta, bo ważniejsze są dla nas chwile spędzone razem oraz odwiedzanie bliskich zmarłych. Jednak dla zabawy robimy z dziećmi dynię-lampiona, która jest śmieszną dekoracją balkonu i tarasu. Dynia na Halloween nie musi wyglądać, jak straszny upiór. Może być wesołym lampionem uśmiechającym się do wszystkich. To w naszej wyobraźni tkwi pomysł na zabawny dodatek do domu. Co więcej – z miąższu przygotujemy dobrą zupę-krem lub ciasto dyniowe.

Skąd pomysł z dynią?

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Czy wiecie, że tradycja wystawiania dyni w okresie 31 października – 1 listopada sięga czasów celtyckich? W czasach średniowiecznych lampiony z dyni były wystawione na cześć bogów śmierci. Światło to miało odstraszać złe duchy. Przez wiele wieków zapomniano o tej tradycji. Przypomnieli sobie o niej Amerykanie w XIX wieku, zaczęli wykonywać rzeźby z dyni dla zabawy. Zwyczaj ten znany jest do dziś w wielu krajach Europy. Halloween staje się świętem nie tylko Amerykanów i Brytyjczyków, ale także ludności, która niegdyś uchodziła za Słowian.

Dyniowe lampiony

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Choć wiele osób widzi zło wcielone w lampionie z dyni, to można jednak przyznać, że gadżet ten wygląda świetnie i doskonale przyozdabia dom każdej jesienni. Aby wykonać dekoracyjny lampionik, nie trzeba wielkiego wysiłku. Konieczne będzie użycie noża, mazaka i świeczki. Z tym prostych elementów można przygotować lampion. Typową dynię na Halloween można udekorować również za pomocą kapelusza, włóczki lub innych tekstyliów. Nie musi to być klasyczna dynia Hokkaido prezentująca twarz potwora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *