Dodatki, które ocieplą wnętrze kuchni

Często wracam do tematu aranżacji kuchni, bo tutaj spędzam najwięcej czasu. Moja mała gastronomia to królestwo smaków, zapachów, kolorów i pozytywnych emocji. To przestrzeń, której czuję się najlepiej, bez względu czy świeci słońce, czy pada deszcz. A dziś kilka trików, dzięki których w kuchni zrobi się przytulnie, miło i sympatycznie.

Najprostszym sposobem na ocieplenie najbardziej surowego wnętrza jest wprowadzenie do niego kilku dodatków dekoracyjnych. Mogą to być świece, ramki na zdjęcie, pamiątki rodzinne, ale również przytulne tekstylia, takie jak zasłonki, firanki lub rolety. W nowoczesnych kuchniach wystarczy jeden dodatek, by pomieszczenie nabrało nowego charakteru. Duży zegar ścienny w niekonwencjonalnym kształcie (np. łyżki), tablica suchościeralna do notowania albo stylowe donice z kwiatami – te wszystkie elementy łagodzą surowość w minimalistycznych aranżacjach. Ważną rol ę odgrywają materiały. Kuchnie w stylu nowoczesnych udekorowane zwiewnymi i jasnymi tekstyliami wyglądają świeżo i naturalnie. W przestrzeniach urządzonych z duchem dawnej epoki znajdzie się miejsce dla kotar i zasłon uszytych z flauszu i tego typu materiałów. Firany sprawią, że pomieszczenie stanie si cieplejsze w odbiorze. Ponadto wszystkie dodatki typu wazoniki, półki wiszące i koszyki sprawia, że pomieszczenie nie będzie wydawało się ascetyczne. Warto jednak zachować umiar w doborze dodatków i zawsze brać pod uwagę stylistykę naszej kuchni, bo łatwo można przesadzić, ustawiając to tu to tam akcesoria i inne bibeloty.

1. Zegar na ścianie 

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

2. Firanki i zasłony

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

3. Tablica

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Pamiętajcie o tym, że Wasze wnętrza potrzebują czasu, aby stały się przestrzeniami idealnymi z marzeń i snów. Nie bójcie się popełniać błędów aranżacyjnych. Zawsze możecie zrobić remont, przemalować ściany lub wymienić dodatki. Nie kupujcie wszystkiego na siłę, to bez sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *