Dobre wino na wieczór mikołajkowy

Mój pomysł na prezent mikołajkowy to romantyczna kolacja przy świecach z dodatkiem dobrego wina. Czerwony trunek, wyborne jedzenie oraz nastrojowa muzyka – czasami tyle wystarczy, aby podarować ukochanej osobie odrobinę przyjemności. Szczególnie, jeśli żyje się w ciągłym w biegu i nie zawsze ma się czas dla bliskich. Wybrałam już alkohol, zastanawiam się jeszcze nad menu. Chyba będzie to łosoś norweski w cieście francuskim. Jeśli chodzi o wino, to postanowiłam poeksperymentować. Sprawdźcie, co wybrałam.

nemea-gastronomie-hotele-plŚwiat win jest ciągle przeze mnie odkrywany na nowo. Włoskie, mołdawskie oraz węgierskie to moje ulubione czerwone alkohole, które podaję na rodzinne przyjęcia, spotkania z przyjaciółmi oraz smakuję do obiadu. Tym razem postanowiłam spróbować alkoholi greckich. Dojrzewające w słońcu winogrona na ziemiach, po których gołą stopą chodził Dionizos są wysublimowanym surowcem dla alkoholu.

Myślę, że wina greckie wciąż są mało znane na polskim rynku. Trunek, który kupiłam w lokalnym sklepie pochodzi z winnicy Lafkiotis, leżącej w środkowej części Peloponezu.Wino pochodzące z Nemei  ma przepiękny zapach winogrona. Dojrzewa przez kilka lat w drewnianych beczkach, co dodatkowo wzbogaca jego aromat.

Nemea – to wiodący przedstawiciel świata win greckich. Bardzo delikatne czerwone wino powstało ze szczepu Agiorgitiko. Posiada welurowy, delikatny smak i owocowy aromat. Za butelkę wina trzeba zapłacić około 30 złotych. Promocyjne ceny win znajdziemy w niektórych hurtowniach spożywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *