Dlaczego warto rozpocząć dzień ze szklanką wody z cytryny?

Wstajecie rano, pędzicie do kuchni i włączacie ekspres lub gotujecie wodę na kawę. Wiele Polaków tak rozpoczyna swój dzień. I nie ma w tym nic zaskakującego, bo przecież nic tak nie obudzi i postawi na nogi, jak mała czarna. Warto jednak w pierwszej kolejności napić się szklanki wody z dodatkiem soku z cytryny na czczo. Taki napój najlepiej przygotować sobie wieczorem. Niech stoi na stole lub blacie kuchennym w dzbanku będącym w zasięgu ręki. Dlaczego woda z cytryną powinna stać się nawykiem każdego? O tym przeczytacie poniżej.

Usprawnia trawienie. Ciepła woda z wyciśniętym sokiem z połowy cytryny przyspiesza metabolizm i zmniejsza uczucie głodu. Wiele osób uważa, że napój ten pomaga schudnąć, gdyż pozwala na solidne przeczyszczenie organizmu i podaż niewielkich kalorii.

Oczyszcza organizm z toksyn. Woda z cytryną to naturalny detoks dla każdego. Aby zwiększyć detoks, warto dodać do tego napoju pieprz Cayenne lub cynamon, które skutecznie wspomagają przeczyszczanie. Zamiast cytryny warto czasem użyć limonki zawierającej jeszcze więcej witaminy C.

Zapobiega rakowi. Woda z cytryną ma zasadowe pH, korzystnie wpływa na organizm i zawiera przeciwutleniacz (witaminę C), który przeciwdziała wolnym rodnikom odpowiedzialnym za powstawanie chorób nowotworowych.

Oczyszcza krew i uszczelnia naczynia. Cytryna korzystnie wpływa na naczynia krwionośne, wzmacnia je i uelastycznia. Co więcej, obniża ciśnienie krwi.

Uwaga! Woda z cytryną nie powinna być ani gorąca ani zimna. Najlepiej pić ją letnią, np. z dodatkiem miodu lub imbiru. Cytrynę warto zaparzyć wrzątkiem, by pozbyć się chemikaliów znajdujących się na skórce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *