Dlaczego warto jeść jogurt naturalny?

Już starożytni Egipcjanie znali jogurty wytwarzane z mleka owczego i krowiego. W Europie kolebką jogurtów jest Bułgaria. Oryginalny jogurt bułgarski jest bardzo gęsty i ma charakterystyczny zapach. Obecnie jogurt naturalny uchodzą za najzdrowsze produkty mleczne. Ma wyjątkowo łagodny i delikatny smak. Świetnie sprawdzają się na pierwsze śniadanie, jeżeli dodamy do nich musi i świeże owoce. Są idealnym składnikiem do sosów i dipów. Zawierają żywej kultury baterie, które wspomagają pracę jelit.

Właściwości jogurtu

Fresh yogurt served in a clear glass bowlJogurty naturalne zawierają dużą wapnia, wzmacniają kości i poprawiają stan skóry. Są o wiele lepiej strawne niż mleko. Wiele osób nie może pić produktów mlecznych, ale ich organizm toleruje jogurt. Ponadto artykuły spożywcze tego rodzaju są cennym źródłem białka i zmniejszają poziom cholesterolu we krwi. Osoby, które regularnie jedzą jogurt naturalny nie mają problemów z wypróżnianiem i nie chorują na infekcje.

Badania wykazały, że jedzenie szklanki jogurtu zawierającego żywej kultury bakterie zmniejsza częstość występowania zakażeń. Niektórzy uważają, że jogurt może zmniejszać objawy napięcia przedmiesiączkowego.śniadanie-z-jogurtem Podczas stosowania kuracji antybiotykowej jogurt jest niezbędny do odbudowania flory bakteryjnej jelit. Dlatego lekarze zalecają jedzenie produktów mlecznych przed, w trakcie i po zakończeniu leczenia antybiotykami.

Nieocenione jest zastosowanie jogurtu w kosmetyce. Może być używany w formie maski na twarz i szyję w celu przywrócenia gładkości i jędrności skóry. W jogurtach naturalnych jest wiele witamin z grupy B, A i C, potasu i magnezu.

W naszym kraju najbardziej popularne są jednak jogurty owocowe. Na sklepowych półkach możemy znaleźć ogromną galerię smaków. Mimo wszystko polecam jogurty naturalne, ponieważ nie zawierają aż tyle cukru co owocowe i są mniej kaloryczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *