Dekoracyjne dodatki na te święta

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Ten szczególny czas wymaga odpowiedniej oprawy dekoracyjnej. Gdy zapraszamy gości i spotykamy się w gronie rodzinnym chcemy, by nasze mieszkanie wyglądało szczególnie efektownie i nastrojowo. Warto przygotować kilka oryginalnych dekoracji świątecznych i umiejscowić je w różnych miejscach naszego domu. Czasami wystarczy naprawdę kilka tanich dodatków, aby święta przebiegły w niezwykłej atmosferze.

Magia świec

Świąteczny stół, salon i sypialnia – w tych miejscach magia światła potęguje ciepło rodzinne i buduje przyjemną atmosferę. Zdecydujmy się zatem na umiejscowienie w naszym domu kilku dekoracji ze świecami. Same nie będą prezentowały się tak efektywnie, jeżeli nie dodamy do nich gałązki świerku, kolorowej wstążki czy dużej bombki choinkowej. Nawet zwykłe i proste świeczki mogą wyglądać pięknie, gdy pomyślimy o kokardach, sztucznym śniegu i bombkach w stroiku.

świece ozdobą okna (źródło:pinterest.com)

świece ozdobą okna (źródło:pinterest.com)

prosty sposób na dekorację świąteczną (źródło:pinterest)

prosty sposób na dekorację świąteczną (źródło:pinterest.com)

 

 

Serwetki na stole wigilijnym

Rodzinna zastawa stołowa będzie prezentować się szalenie efektownie, jeżeli położymy przy niej serwetki. Warto zdecydować się na akcesoria z bożonarodzeniowymi motywami takimi jak bombki, stroik i inne kolorowe dodatki. W wielu sklepach znajdziemy zarówno figlarne i awangardowe modele serwetek, jak i klasyczne oraz eleganckie.

świąteczne serwetki w stylu vintage (źródło:pinterest.com)

świąteczne serwetki w stylu vintage (źródło:pinterest.com)

 

Gwiazda betlejemska

Nie może zabraknąć dekoracji z motywem gwiazdy betlejemskiej (mam na myśli oczywiście roślinę doniczkową). Kupicie ją w każdej kwiaciarni i hurtowni. Prezentuje się świetnie we wnętrzach nowoczesnych i tradycyjnych. Zawsze jest modna i świetnie komponuje się z wieloma motywami dekoracyjnymi, np. ozdobnymi świecznikami, wiankami wykonanymi ze świerku i aniołkami. Ciepła czerwień gwiazdy – ten kolor zawsze będzie kojarzył się ze świętami i przytulną atmosferą.

stoik z gwiazdą betlejemską (źródło:pinterest.com)

stoik z gwiazdą betlejemską (źródło:pinterest.com)

gwiazda betlejemska zawsze kojarzy się ze świętami (źródło:pinterest.com)

gwiazda betlejemska zawsze kojarzy się ze świętami (źródło:pinterest.com)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *