W świecie wina i akcesoriów kuchennych: stojak na ścianę

Niektóre wina w moim domu to nie tylko smaczne trunki, bez których nie wyobrażam sobie organizacji przyjęcia, podania obiadu oraz przygotowania imprezy dla przyjaciół, to również szlachetny alkohol, który kolekcjonuje niczym znaczki. Trochę ostatnio mi tych butelek przybyło i zrobiło się ciasno w kuchni. Nie posiadam majestatycznej piwniczki, w której gromadziłabym swoje winne trunki. Wystarczy mi specjalny regał lub półka na wino w salonie i/lub kuchni. Taki minibarek wygląda nietuzinkowo i świetnie komponuje się z aranżacją wielu pomieszczeń. Poniżej kilka inspiracji.

stojak do kuchni w stylu skandynawskim (źródło:pinterest)

stojak do kuchni w stylu skandynawskim (źródło:pinterest)

Efektowny i zarazem prosty stojak na wino w białej kuchni prezentuje się szalenie wytwornie, ale i nowocześnie. Taki regał na alkohol w kuchni skandynawskiej to kropka nad „i” w nietuzinkowej, minimalistycznej aranżacji. Co więcej, swoje ulubione trunki mamy zawsze pod ręką. Do stojaka zmieści się kilkanaście butelek. Taki regał na alkohol można zamontować na stałe. Jest bardzo stabilny, wygodny i przede wszystkim nie zajmuje wiele miejsca. Nie wymaga od nas posiadania kuchni dużych gabarytów. Z pewnością można go zamontować do małej kuchni w mieszkaniu lub do aneksu.

stojak na wino niczym obraz (źródło:pinterest)

stojak na wino niczym obraz (źródło:pinterest)

Co powiecie na taki stojak na czerwony trunek? Ja jestem na tak. Dwa w jednym: efektowny stojak i niekonwencjonalny obraz. Takie półki umocnione stalowymi elementami nawiązują do stylizacji magnackiego dworu. Solidne półki na kilka butelek trunku cechują się prostotą wyrazu, prostolijnością i stabilnością. Na ścianie może zawisnąć również korkociąg, ściereczka do butelki i kieliszki do wina. Zestaw idealny dla koneserów!

stojak na wino niczym klasyczna półka (źródło:pinterest)

stojak na wino niczym klasyczna półka (źródło:pinterest)

To również ciekawa propozycja do kuchni. Regał pomieści kilkanaście trunków. Półeczki zawierają mniejsze segmenty, w których wyodrębnić można trunki słodkie, półsłodkie, wytrawne i półwytrawne. Pod półkami znajdują się misterne zaczepki na kieliszki do wina. Prosty design nawiązujący stylistycznie do greckich tawern wkomponuje się w aranżacyjny klimat kuchni nowoczesnych i tradycyjnych. Kto da się skusić na takie cacko?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *