Tekstylia do kuchni: kilka inspiracji

Szukacie pomysłów na małą zmianę aranżacyjną w Waszek kuchni? Najłatwiej ją wprowadzić, kupując nowe tekstylia, typu firanki, zasłony, obrusy, ściereczki, rękawice kuchenne i serwety. To proste. Wystarczy wybrać kolorowe materiały w tej samej stylistyce, by odczarować nudną aranżację. Czasami wystarczy tylko zmiana rękawicy i ścierki kuchennej, aby monotonna przestrzeń zyskała nowego smaczku.

Obecnie panuje ogromna swoboda w doborze tekstyliów. Mogą być to tkaniny nawiązujące do renesansowych zdobień i trendów (ciężkie, mocne i solidne idealnie wkomponują się w stylistykę klasyczną). Do kuchni najbardziej pasują lekkie tekstylia, które wprowadzają do aranżacji grę świateł. Mogą to być jednobarwne tkaniny lub elementy z haftem i wstążkami. Największe pole do popisu będą miały panie domu, które posiadają kuchnie urządzone na biało. Również do minimalistycznych aranżacji przestrzeni będą pasowały kolorowe tekstylia.

łapka do garnków z motywem łąki (źródło:pinterest)

łapka do garnków z motywem łąki (źródło:pinterest)

biało-czerwone ściereczki  (źródło:pinterest)kuchenne

biało-czerwone ściereczki kuchenne (źródło:pinterest)

kolorowe torby na zakupy

kolorowe torby na zakupy (źródło:pinterest)

Co więcej – złamią trochę konwencję bieli i szarości, w jakiej zostały utrzymane pomieszczenia. W kuchni można tak naprawdę zaszaleć z dodatkami i wprowadzić to, co się nam żywnie podoba. Mogą to być artykuły w serduszka lub z motywem marynistycznym albo w stylu folk. Do wyboru, do koloru – każdy znajdzie coś dla siebie. Świetnie wyglądają tekstylia nawiązujące do panujących pór roku lub świąt. Warto mieć w wyposażeniu kuchni kilka rodzajów takich akcesoriów. Z pewnością ten sam motyw szybko nam się znudzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *