Tajniki czyszczenia lakierowanych mebli kuchennych

Lakierowane na wysokich połysk meble kuchenne to największy hit aranżacyjny ostatnich lat. Białe kuchnie z błyszczącymi frontami szafek i szuflad to pożądany trend w wyposażeniu. To meble, które wpisały się w nowoczesny motyw aranżacyjny, sprawiający wrażenie szalenie efektownego, eleganckiego, ale również minimalistycznego i w dobrym guście. Jednak, gdy staniemy się posiadaczami takiej kuchni, pojawia się wiele wątpliwości dotyczących pielęgnacji mebli. Wydawać by się mogło, że czyszczenie i mycie szafek lakierowanych to nie lada wyczyn. A przecież nie chodzi o to, by codziennie sprzątać kuchnie i biegać ze szmatką od frontu do frontu. Jak zatem sprawić, by nasze meble kuchenne błyszczały każdego dnia?

Poczekaj z czyszczeniem kilka tygodni

Jeżeli niedawno zamontowali Wam meble do kuchni, radzę poczekać kilka tygodni (2-3) z czyszczeniem frontów. Wprawdzie niektórzy producenci sami zalecają, by użytkować meble po kilku tygodniach od montażu, ponieważ lakier w pierwszych tygodniach nie jest na

uniwersalne ściereczki do czyszczenia mebli

uniwersalne ściereczki do czyszczenia mebli

tyle utwardzony, by był odporny na zarysowania. Po pewnym czasie powierzchnia frontów stanie się twardsza.

Konserwacja woskiem samochodowym

Wiele osób zauważa korzystny wpływ wosku samochodowego na płytkę MDF lakierowaną na wysoki połysk. Zanim rozpoczniecie kulinarne szaleństwo w Waszej kuchni, możecie zakonserwować meble za pomocą wosku samochodowego. Następnie należy dokładnie wypolerować za pomocą delikatnej szmatki wykonanej z mikrofibry.

Pielęgnacja na co dzień

Do ścierania brudów lub odbitych palców wystarczy tylko zwykła wilgotna ściereczka z mikrofibry. Taka szmatka jest najlepsza, bo nie zostawia smug i nie rysuje powierzchni. Po jej zastosowaniu fronty lśnią jako nowe. Czasami możecie użyć jakiś artykułów chemicznych. Mam tylko na myśli delikatne płyny do szyb. Odradzam stosowanie mleczek czyszczących, które szybko zarysują powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *