Szkło na ścianie w kuchni

Kto powiedział, że ściany w kuchni muszą być jasne, sztampowe i nudne? Na pewno musicie je zabezpieczyć przy meblach i blatach kuchennych przed ochlapaniem i zabrudzeniem. W kuchni przyjęło się, że na ścianie lądują płytki. Ale Wy nie musicie robić tak jak większość. Bardzo pomysłowo wygląda szkło. Proponuję taki materiał zamiast tradycyjnych płytek.

Szkło powiększa wnętrze

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Znudzeni płytkami w kuchni, możemy pokusić się o zamontowanie tafli szklanej nad meblami. To funkcjonalne i efektowne rozwiązanie nie tylko wygląda szalenie nowocześnie, ale również optycznie powiększa pomieszczenie. Zatem nadaje się do małej kuchni w bloku. Ponadto szkło wygląda bardzo naturalnie, świetnie komponuje się w aneksie kuchennym ze stylistyką salonu. Największą jego zaletą jest ogromna gama możliwości kolorystycznych. Może to być także szkło imitujące cegłę lub matowe z typowym wykończeniem. Może to być szkło lakierowane lub bezbarwne, z nadrukiem lub bez.

Ile kosztuje szło do kuchni?

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Szkło jest o wiele droższe niż płytka. Kosztuje około 60 zł/m2. Niektóre jego rodzaje, np. szkło haftowane kosztują nawet 180 zł/m2. Najbardziej popularne są tafle lakierowane i w kolorze. Ich koszt to około 160 zł/m2. Wszystkie tafle montuje się na klej i śruby na szynkach. Warto zakupić dobry klej w sytuacji gdy sami podejmujemy się montażu mebli kuchennych. Na rynku nowością są szkła z diodami i powłoką antybakteryjną.

Uwaga! Szkło do kuchni można zamówić na wymiar u szklarza. Jeżeli decydujemy się na tego typu dekorację, powinniśmy wziąć pod uwagę zakup uszczelniacza, który należy umieścić między szafkami a szkłem lub między blatem a szkłem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *