Szafa wnękowa zamiast garderoby

Marzeniem każdej kobiety jest posiadanie garderoby. W końcu przestrzeni na przechowywanie ubrań, butów i bibelotów nigdy za wiele. Gdy mieszamy w bloku i musimy liczyć się z tym, że każdy metr kwadratowy ma swoją wartość, trudniej jest wyodrębnić miejsce na urządzenie garderoby, szczególnie gdy dysponujemy małym mieszkaniem. Pozostaje nam zatem zamontowanie szafy wnękowej, w której będziemy mogły trzymać całe swoje ubraniowe królestwo. Jeżeli stoicie przed zamiarem zakupu szafy do zabudowy, koniecznie przeczytajcie dzisiejszy post.

Zabudowa wnęki

To najbardziej popularne rozwiązanie aranżacyjne. Dzięki temu mamy możliwość decydowania o liczbie półek i wybrania projektu, który będzie najlepszy dla nas. Wnęki w ścianie najczęściej zabuduje się półkami i zasłania drzwiami przesuwnymi. Można również zastosować drzwi składane lub uchylne. Warto zwrócić uwagę, czy w pobliżu wnęki nie znajdują się inne drzwi, np. do korytarza czy łazienki oraz czy po otworzeniu ich nie zrobi się ciasno. Z własnego doświadczenia wiem, że najczęściej przesuwają się drzwi przesuwane oparte o system aluminiowy składający się z ram, prowadnic i mechanizmów jezdnych. Nawet trudną do zagospodarowania przestrzeń można zabudować szafą. Narożną czy skośną – jest wiele możliwości technicznych, które ułatwią gromadzenie i przechowywanie ubrań w szafie.

Szafy na zamówienie

Warto udać się do firmy meblarskiej, która przygotuje dla nas indywidualny projekt. Jedni będą cenić sobie przestrzeń we wnętrzu szafy, inni będą cieszyć się z dużej liczby przegródek, szuflad i półek. Trzeba wcześniej przemyśleć, co chcemy przechowywać we wnęce. Jeżeli będzie to także pościel i koce, przydadzą się pawlacze umiejscowione na górze szafy. Warto pomyśleć o koszach cargo na buty i specjalnych wieszakach na krawaty i torebki. Często doświadczeni projektanci bezpłatnie zaprojektują wnętrze naszej szafy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *