Restauracja z duszą

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego w niektórych gastronomiach czujecie się jak w domu i chcielibyście do nich wracać i wracać, natomiast inne restauracje nie mają w sobie nic szczególnego? W tym momencie nie chodzi mi o jedzenie – oczywiście jest kryterium najważniejszym. Biorę na tapet klimat restauracji. Pewnie znacie to uczucie, że niektóre knajpki pozostaną w waszej pamięci na zawsze, bo czuliście się w nich wyjątkowo? Co tworzy klimat restauracji, którzy uwielbiają goście?

Aranżacja i styl

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Najwspanialsze lokale hotelowe to miejsca z historią. Wszyscy lubimy opowieści o dawnych przodkach przebywających na terenie restauracji, która aktualnie mieści się w komnatach starego zamku. To chyba najlepsza reklama dla hotelu. Jeżeli wnętrze zostanie urządzone ze smakiem i w duchu epoki, miejsce zyska na wartości i stanie się ogromną atrakcją zarówno dla turystów, jak i osób poszukujących klimatycznych gastronomii. Wszyscy kochamy piękne wnętrza utrzymane w jednym stylu. Bez względu na to czy jest to styl nowoczesny czy klasyczny, w ciepłym wnętrzu można stworzyć klimat restauracji, który sprzyja romantycznym wieczorom tylko we dwoje, biesiadowaniu do białego rana z przyjaciółmi i organizowaniu eventów biznesowych. Nie może zabraknąć takich elementów, które sprawią, że wnętrze stanie się przytulne i komfortowe. Mam na myśli wygodne kanapy, tekstylia w ciepłych odcieniach, obrazy, lampy stojące i wiszące oraz nietuzinkowa zastawa stołowa. Podsumowując: diabeł tkwi w szczegółach!

źródło:pinterest
Muzyka w restauracji

O tym, że kuchnia oraz wystrój wnętrz tworzy klimat restauracji powie chyba każdy. Nie wszyscy jednak zwracają uwagę na taki element oddziaływań marketingowych jak muzyka. Jak mówi stare przysłowie: Muzyka łagodzi obyczaje. Zatem przy dobrej muzyce, która wkomponuje się w stylistykę wnętrza, można poczuć klimat restauracji. Muzyka wprowadza gości restauracji w dobry nastrój. Nie może jej zabraknąć przy blasku świecy i lampce wina. Podobno wiele klientów restauracji zmienia lokal ze względu na muzykę, bo twierdzi, że im się nie podobała… Wyłącznie dobre kawałki sprawiają, że ludzie będą chcieli wracać do naszej gastronomii. Sprawmy więc, aby była jedyna w swoim rodzaju, ponadczasowa i zawsze dedykowana grupie wiekowej przebywającej w restauracji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *