Pochłaniacz zapachu w kuchni

Urządzając kuchnię, stoimy przed wyborem nie tylko mebli, ale również sprzętu AGD. Jednym z dylematów jest wybór okapu, który sprosta swojemu zadaniu, będzie funkcjonalny i przede wszystkim estetyczny. Najlepiej niech to będzie sprzęt kuchenny na miarę naszego portfela. Wybór najlepszego okapu do kuchni może przyprawiać o zawrót głowy, zwłaszcza gdy mieszkamy w bloku, w którym istnieje tylko jeden pion wentylacyjny. Wówczas możemy zdecydować się na pochłaniacz.

Skuteczny pochłaniacz

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Gdy nie możemy podłączyć kanału do komina wentylacyjnego, to konieczne jest zamontowanie urządzenia, które będzie pracowała w obiegu zamkniętym. Dzięki działaniu filtrów węglowych skutecznie oczyści powietrze ze szkodliwych substancji. Raz na jakiś czas należy je wymienić, zatem koszt użytkowania takiego pochłaniacza jest o wiele większy niż okapu pracującego w systemie otwartym. Nawet kilkaset złotych rocznie można wydać na wymianę filtrów. Wszystko zależy od tego, jak dużo gotujemy i jak często.

2 w 1

źródło:pintrest

źródło:pintrest

Podczas zakupu AGD do kuchni, musimy upewnić się, czy okap ma możliwość pochłaniania powietrza. Bowiem na rynku wyposażenia AGD znajdziemy modele „2 w 1”, które pracują jako wyciąg i pochłaniacz. Ich wydajność jest zróżnicowana i tak naprawdę zależy w największym stopniu od ceny sprzęty AGD. Im lepszy wentylator o skuteczniejszej mocy, tym lepiej. Warto sugerować się zatem parametrami wentylatora. Dobrze dobrany wentylator powinien przefiltrować powietrze przez 6 razy w ciągu godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *