O kuchni hotelowej

Znów o kuchni słów kilka. O kuchni hotelowej, która na pozór może wydawać się Wam mało znaczącym pomieszczeniem, na które niewiele osób zwraca uwagę. Tymczasem kuchnia to serce hotelu tak samo jak serce domu. Najważniejsze jest w niej wyposażenie – profesjonalne i wygodne dla szefa kuchni i pracowników. I tak jak w domu poradzimy sobie bez bemarów lub witryn chłodzących, tak w kuchni hotelowej to wyposażenie jest wręcz niezbędne. Dziś kilka słów o urządzeniach, które sprawiają, że posiłki, które spożywamy w hotele są zawsze o odpowiednim smaku, temperaturze i konsystencji.

AGD hotelowe

bemar (źródło:pinterest.com)

bemar (źródło:pinterest.com)

Kuchnia w hotele to wizytówka. I może na pozór niezauważalna dla wielu, bo goście zwykle do niej nie zaglądają, ale jakże znacząca dla standardu świadczącym usług. W profesjonalnej kuchni hotelowej nie może oczywiście zabraknąć AGD. Urządzenia niezależne takie jak kuchenki mikrofalowe, bemary, witryny chłodnicze, lodówki i zamrażarki to niezbędne akcesoria. Ponadto potrzebne są sprzęty do krojenia, gotowania, smażenia i zapiekania. Piekarniki, grille, tostery, ekspresy do kawy, czajniki elektryczne, etc. – tego wszystkiego potrzebuje każda kuchnia hotelowa.

Akcesoria chemiczne i sprzęt do sprzątania

akcesoria do sprzątania (źródło:pinterest.com)

akcesoria do sprzątania (źródło:pinterest.com)

Jak w każdej kuchni sprzątania i zmywanie są wpisane w codzienny rytm pracy. Nieodłącznym sprzętem jest zmywarka, która odporna na korozje i kwasy, posłuży przez kilka lat. Potrzebne są także akcesoria do sprzątania, które ułatwiają utrzymanie czystości. Szczotki, mopy, szmatki, artykuły chemiczne – tego wszystkiego potrzebuje kuchnia.

Trochę „zawiało” dziś teorią.   Marząc jednak o własnej gastronomii – czy to restauracji czy pubie  – warto poznać świat ich wyposażenia. Planując własną działalność gospodarczą wiem, że wyposażenie kuchni to podstawa niezbędna dla jej rozwoju. Myślę, że istotna jest także znajomość rynku hurtowni, który oferuje profesjonalne sprzęty do tego typu miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *