Noże do gastronomii hotelowej i nie tylko

Wyobrażacie sobie kuchnię bez solidnych i profesjonalnych noży? Ja nie! Ponieważ są one albo powinny być elementarnym wyposażeniem zarówno kuchni, jak i gastronomii hotelowej. Każda gospodyni, mistrz kuchni powinien posiadać co najmniej trzy noże, m.in. do mięsa, do pieczywa i do obierania warzyw i owoców. Na rynku akcesoriów kuchennych znajdziemy bogatą gamę ostrza – stalowe, tytanowe, ceramiczne –do wyboru do koloru. Dziś dowiecie się jakie noże kuchenne warto kupić do domowej gastronomii.

Noże są najważniejszym akcesorium kuchennym. Powie tak każdy kucharz. Co więcej są one swego rodzaju reliktem, dostępnym tylko dla nielicznych, najczęściej właścicieli. Akcesoria kuchenne dostępne w sklepach z artykułami domowymi przyprawiają o zawrót głowy. Łatwo jest wpaść w szał zakupów i wyposażyć swoją kuchnię noże, które wykorzystamy kilka razy i włożymy do szuflady. Jeżeli wybierzemy kilka modeli, staną się one najważniejszym narzędziem, które znajduje się w kuchni.

nóż szefa Horeca Select (źródło:makro.pl)

nóż szefa Horeca Select (źródło:makro.pl)

Do każdej kuchni przyda się nóż szefa – to akcesorium, które idealnie sprawdza się do wielu czynności – od krojenia filetu kurczaka po szatkowanie warzywa. Dobry nóż szefa kupimy w hurtowni Makro w cenie do 200 zł za sztukę. Do krojenia świeżego pieczywa potrzebujemy noża posiadającego ząbki. Wykorzystamy go również do krojenia na plasterki np. ogórka i pomidora. W gastronomii hotelowej potrzebny jest także nóż do obierania warzyw i owoców. Jest on lekko zakrzywiony i niezbyt długi.

Zanim kupimy nóż warto go przymierzyć i zobaczyć jak leży w dłoni. Kupując nóż nie powinniśmy oszczędzać, wybierzmy ten najbardziej wyprofilowany, ergonomiczny i elegancki. Dobry nóż może stać się ozdobą każdej kuchni. Kupując cały zestaw noży (polecam promocje Makro), mamy gwarancję, że posiadamy pełny zestaw do przygotowania posiłków. Nóż to akcesorium do kuchni służące latami, polecam solidne noże ze stali nierdzewnej marki Horeca Select.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *