Nowoczesna kuchnia w mieszkaniu

Minęły czasy, w których kuchnia była tylko miejscem przygotowywania posiłków. Obecnie kuchnia uważana jest za integralną część mieszkania, „serce domu”, w którym cała rodzina spędza czas, a nie tylko pani domu. Dlatego modne jest połączenie kuchni i salonu. To sprawia, że mieszkanie staje się przytulne. Co więcej, osoba gotująca obiad może swobodnie rozmawiać z mężem i dziećmi przebywającymi w salonie. Kuchnia nowoczesna jest miejscem, które urządzamy z szczególną dokładnością, poświęcamy wiele uwagi i troski do każdego elementu. Ponadto jej aranżacja musi być w takim samym stylu co jadalnia czy salon.

Biała kuchnia

źródło: http://darex-kuchnie.pl/

źródło: http://darex-kuchnie.pl/

Szalenie modne są kuchni inspirowane stylistyką Skandynawii. Nie ma w nich miejsca na zbędne bibeloty w postaci tekstyliów, niepotrzebnych gadżetów, figurek i wystawnej porcelany. Wyposażenie kuchni jest pochowane do szafek i szuflad. Na blatach kuchennych stoją tylko najważniejsze rzeczy, które trzeba mieć pod ręką, jak np. deska do krojenia, stolik z nożami czy cukiernica. Nowoczesność przecież oznacza funkcjonalny minimalizm. Kuchnie w stylu skandynawskim wyróżniają się prostotą w każdym aspekcie. Po pierwsze, kolorystyka nawiązuje do barw Morza Północnego. Kuchnie mają białe i lakierowane fronty oraz czarne lub szare blaty. Kolory ścian również zostają zachowane w tej samej stylistyce. Nie ma w nich miejsca na soczyste żółcie i pomarańcze oraz tropikalne zielenie. Po drugie, proste formy mebli, brak dekoracyjnych motywów oraz elementy drewna – tym wyróżnia się każda nowoczesna kuchnia.

Nowoczesne AGD

źródło: http://darex-kuchnie.pl/

źródło: http://darex-kuchnie.pl/

Planując remont lub aranżację kuchni krok po kroku, weźcie pod uwagę to, że nowoczesna kuchnia = innowacyjne i nowatorskie AGD. Warto przemyśleć wcześniej nie tylko gdzie postawimy lodówkę, zmywarkę, mikrofalówkę czy kuchenkę elektryczną. Trzeba także uwzględnić gabaryty sprzętów, które z czasem zajmą nam miejsce na blatach lub szafkach. Mowa oczywiście o takich AGD, jak ekspres do kawy, multicooker, thermomix i innego rodzaju gadżety, które nie tylko są nowoczesnym dodatkiem, ale i praktycznym rozwiązaniem. Posiadacze mulitcookera zgodnie twierdzą, że to urządzenie, dzięki którym oszczędzają czas.

Nowoczesna kuchnia nie może być tylko aranżacją naszego domu idąca za duchem czasu. Ważne jest to, abyśmy czuli się w niej dobrze, mogli swobodnie przygotowywać posiłki i jeść poranne śniadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *