Moda na barek kuchenny

Aranżacje łączące kuchnie z salonem stały się szalenie modne w przeciągu pięciu ostatnich lat. Pojawiają się w domach i mieszkaniach w bloku, budują przytulną atmosferę i wyglądają efektownie i nowocześnie. Nic więc dziwnego, że stały się elementem wnętrz wielu ludzi. Idealnym miejsce, które łączy salon i kuchnie jest barek. Niegdyś barki kuchenne opierały się na rurze. Dziś to jest passe. Barek kuchenny jednej strony przylega do ściany i stanowi element łączący kuchnię i salon. Pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także użytkową.

Miejsce na śniadanie i gotowanie

źródło: dom.trojmiasto.pl

źródło: dom.trojmiasto.pl

Jeżeli dostawimy do niego hokery lub krzesła na wysokich nóżkach będzie idealnym miejscem na wypicie porannej małej czarnej lub zjedzenie śniadania przed wyjściem do pracy. Większość barków ma blat roboczy, na którym możemy przygotowywać posiłki, jednocześnie gawędząc z osobą, która przebywa w tym czasie w salonie. Ponadto barek kuchenny może także być miejscem gotowania, jeżeli umieścimy na blacie płytę grzewczą i wbudujemy piekarnik. Wówczas mowa o półwyspku otwartym na salon.

Nowoczesny element aranżacji

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Jeżeli mebel zostanie wykończony w tej samej stylistyce co kuchnia i jadalnia czy salon, z pewnością stanie się świetnym elementem dekoracyjnym łączącym pomieszczenia. W ściance barku mogą znajdować się półki i schowki, w których warto przechowywać szklanki, kubki i filiżanki. Można w nich także postawić elementy dekorujące przestrzeń, np. flakony. Jeżeli przy barku postawimy hokery, wnętrze wyda się optycznie większe i lekkie. Gdy barek będzie pełnił rolę stołu, blat możemy być fornirowany lub najlepiej wykonany z tego samego materiału, co blaty kuchenne.

Jeżeli dysponujemy mały mieszaniem, zastanówmy się, co nam będzie bardziej potrzebne – stół czy barek? Z pewnością nie będzie możliwe postawienie obu elementów wyposażenia kuchni, z uwagi na to, że kuchnie w bloku nie mają dużego metrażu. Pamiętamy, by nie decydować się na jedno i drugie, bo stworzymy przestrzeń zagraconą, a nie minimalistyczną, o jakiej przecież marzyliśmy, planując aranżację kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *