Minimalizm we wnętrzach – jak urządzić pokój dzienny?

Prostota, szyb, perfekcja, spójność, brak sztampowości – tak, w krótkich słowach mogę scharakteryzować styl minimalistycznych, który jest szczególnie bliski mojemu sercu. Od pewnego czasu (jak zdążyliście zauważyć) szukam inspiracji na urządzenie domu w tej stylistyce aranżacyjnej. To niebywałe, jak trend ten pokochał cały świat. Wbrew pozorom minimalizm nie jest prostym motywem dekoracyjnym. Łatwo można przesadzić lub wybrać takie elementy aranżacji, które przeczą perfekcji i prostocie. Dziś kilka wskazówek.

O minimalistycznym wyposażeniu kuchni pisałam nie raz. Bo styl ten ma w sobie to „coś”, bo łączy to, co piękne, eleganckie z tym, co funkcjonalne i praktyczne. Pozwala on na stworzenie niezwykle modnej przestrzeni, w której aż chce się przebywać. Czołowa zasada tego stylu to „im mniej, tym lepiej”. Pomieszczenia pozbawione są ozdób, dominują geometryczne formy i przestrzenny porządek. Dziś chciałabym zwrócić uwagę na kilka aspektów, które są dość istotne podczas urządzania salonu w stylu minimalistycznym.

źródło: www.homebook.pl

źródło: www.homebook.pl

Stajmy się stworzyć harmonijne pomieszczenie, w których dominują wyraziste kolory, nierzadko kontrastujące ze sobą, np. biały i czarny, lub biały, czarny i szary (mój ulubiony zestaw). Meble nie powinny przytłaczać, ale być „lekkie”o prostych frontach, bez zdobień i elementów wprowadzających przepych. Fronty mebli są najczęściej w jednolitym kolorze – polakierowane lub zawierać elementy metalu. W takim salonie sprawdzą się meble modułowe o prostych, geometrycznych kształtach.

http://www.dom.pl

źródło:http://www.dom.pl

Jeżeli chodzi o kolory ścian, to do minimalistycznych wnętrz pasują zarówno beże i brązy, jak i szarości oraz odcienie bieli. Dla kochających klasykę idealnym połączeniem będzie biel oraz czerń. W bardzo minimalistycznych wnętrzach sprawdzi się zestawienie białych ścian i ciemnej podłogi, np. w kolorze venge.

źródło: www.homplex.pl

źródło: www.homplex.pl

Aby urządzić styl minimalistyczny w salonie, należałoby zrezygnować z teksyliów podarowanych przez babcię lub bliskich, np. w prezencie ślubnym. Falbanki, firanki,figurki, koronki – to wszystko nie pasuje do tego motywu aranżacji wnętrz. Postawmy na proste formy, takie jak rami na zdjęciu lub duży obraz na ścianie. Stwórzmy przestrzeń, której elementy nie będą stwarzać wrażenia bałaganu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *