Kupujemy baterię kuchenną

Baterie kuchenne od dawna przestały być traktowane po macoszemu. Są dziś ozdobą niejednej kuchni,  dopełniają aranżację, dodają charakteru i „zdobią” zlewozmywak. Nie bez znaczenia jest oczywiście ich trwałość i wytrzymałość, bo z baterie korzystamy kilkanaście razy dziennie. Nie ma więc sensu oszczędzać na armaturze kuchennej. Warto wybrać solidny model.

źródło: www.shoparooni.com

źródło: www.shoparooni.com

Różne modele baterii kuchennych

Na obrzeżach zlewozmywaka lub w otworze zrobionym w blacie kuchennym umieszcza się baterię sztorcową. Jest również możliwość umieszczenia baterii na ścianie. Ponadto każda bateria może być jedno- lub dwuuchwytowa. Uwaga! Posiadając baterię jednouchwytową, można ustawić strumień i temperaturę tylko jedną ręką. To dość ważne w sytuacjach, gdy wodę odkręcamy dość często. Baterie z dwoma uchwytami pozwala na dozowanie wody ciepłej i zimnej za pomocą dwóch kurków.

Na rynku armatury kuchennej dużym zainteresowaniem ostatnio cieszą się baterie kuchenne z mobilną wylewką, dzięki temu możemy manewrować nią w prawo i w lewo, co ułatwia nam zmywanie dużych naczyń i garnków. Wystarczy tylko wyciągnąć słuchawkę baterii, aby wydłużyć wylewkę. W bateriach tych bardzo często znajduje się przycisk eko, dzięki któremu woda płynie „oszczędnym” strumieniem.

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Jaką baterię kupić?

Kupując baterię do zlewozmywaka, warto przyjrzeć się bliżej materiałowi, z którego zostały wykonane. Najczęściej wybierane są baterie chromowane, które charakteryzują się wysokim połyskiem, więc pięknie wyglądają w kuchni. Na rynku dostaniemy także baterie charakteryzujące się trwałością i odpornością na uszkodzenia – są to armatury ceramiczne i granitowe. Pasują one do nowoczesnych wnętrz minimalistycznych i industrialnych.

Wybierając baterię do kuchni, warto zwrócić uwagę na jej wysokość. Standardowe modele mają ok. 12-30 cm. Jednak dostępne są także modele o wysokości ok. 50 cm.  Kuchenne baterie w przeciwieństwie do łazienkowych powinny być dość wysokie. Wiadomo, że im wyższa wylewka, tym łatwiej napełnić duże naczynie.

Stojąc przed wyborem baterii, warto rozważyć dokupienie perlatora, czyli nakładkę na wylewkę, która pomoże oszczędniej korzystać z wody. Ważne jest także to, czy podczas pracy nie generują hałasu i posiadają mechanizmy, które zapobiegają osadzeniu kamienia na głowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *