Kuchnia z wyspą: moje inspiracje

Wyspa kuchenne to szalenie modna aranżacja ostatnich lat. Tak urządzenie wnętrze prezentuje się efektownie, nowocześnie i stylowo. Faktem jest to, że kuchnia z wyspą spełnia również wszystkie praktyczne wymagania, ułatwia przygotowanie posiłków oraz przechowywanie żywności. Montując wyspę kuchenną w kuchni mamy gwarancję, że wszystko będzie zawsze pod ręką. Jest jedno „ale” – wyspa sprawdzi się tylko w pomieszczeniach o dużym metrażu, zatem to rozwiązanie aranżacyjne, które będzie najlepsze do domu, a nie do bloku.

Wyspy zajmują naprawdę dużo miejsca, dlatego będą pasowały do przestronnych i dużych pomieszczeń. Wpiszą się w stylistykę aranżacyjną kuchni klasycznych i nowoczesnych. Mnie osobiście najbardziej podobają się wyspy w aranżacjach minimalistycznych. Lakierowane, proste meble kuchenne, obecność szklanej tafli zamiast płytek nad blatem kuchennym oraz oświetlenia punktowego LED – to wszystko sprawia, że takie aranżacje wyglądają szalenie nowocześnie, są bardzo funkcjonalne i wygodne.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

źródło:pinterest

źródło:pinterest

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Moim zdanie wyspy najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach łączonych, tj. gdy w domu kuchnia jest otwarta na salon. Wówczas wyspa stanie się niejako łącznikiem między tymi dwiema przestrzeniami. Na plus jest to, że osoba gotująca w kuchni nie będzie zamknięta i odseparowana od domowników przebywających w tym czasie w jadalni czy salonie. Pani domu przez cały czas widzi gości, rozmawia z nimi i może zerkać na telewizor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *