Kuchnia w stylu hygge – aranżacyjny hit tego roku

Styl hygge obok skandynawskiego cieszy się ogromną popularnością w aranżacji wnętrz. Hygge to duńska filozofia szczęścia oznaczająca prostotę i funkcjonalność. W dosłownym tłumaczeniu słowo „hygge” oznacza przytulność, ale i radość z małych rzeczy oraz poczucie bezpieczeństwa. Inspirując się Duńczykami, pragniemy te elementy aranżacji nadające poczucie szczęścia włączyć do naszych domów. Pragnąc aranżacji w stylu hygge, nie musimy obawiać się, że zabraknie nam pieniędzy. Metamorfozę pomieszczenia możemy uzyskać dzięki niewielkim nakładom finansowym. Jak zatem urządzić kuchnię zgodną z duńską filozofią szczęścia?

źródło: www.hyggehomedesign.com

Wiadomo, że poczucie szczęścia jest subiektywne. Dla jednych wystarczy ciepły kocyk, dobry film i pyszna herbata, aby na chwilę oderwać się od codzienności i po prostu poczuć się komfortowo. Inni potrzebują spektakularnych zmian w życiu i w domu, aby tętniące zwykłym biegiem życie nabrało innego koloru. Aby oddać filozofię hygge we wnętrzach nie trzeba dużej metamorfozy. Nie musicie zmieniać od razu wymieniać mebli kuchennych. Wystarczy pomyśleć o zakupie do kuchni klimatycznego oświetlenia. Lekko rozświetlone pomieszczenie stanie się miejscem nieco magicznym, zagadkowym i nieco baśniowym, gdy ustawimy w nim płonące świece.  Kto powiedział, że świece pasują tylko do salonu i sypialni? Będą dobrze prezentować się także w kuchni i uprzyjemnią czas spędzony na przygotowywaniu i celebrowaniu posiłków.

źródło: Mamkuchnie.pl

źródło: Mamkuchnie.pl

W stylu hygge znaczące się naturalne akcenty. Jeżeli niektóre akcesoria kuchenne wołają o wymianę, to warto wybrać takie, które wykonane są z bambusa. Ten rodzaj drewna świetnie znosi wilgoć, jest trwały i odporny na detergenty. Ponadto bambusowe akcesoria, takie jak ociekarki na naczynia i sztućce, pojemniki na noże lub pudełka na przyprawy świetnie prezentują się na kuchennym blacie.  W kuchni w stylu hygge duże znaczenie mają tekstylia, zatem mile widziane będą miękkie zasłony, które ocieplą aranżację.

Kuchnia jest szczególnym miejscem, bo stwarza możliwości wspólnego gotowania, które buduje poczucie bliskości i szczęścia. W stylistykę hygge idealnie wkomponowują się wyspy kuchenne i otwarta przestrzeń na salon. W widocznym miejscu stawia się żywe kwiaty, zdjęcia i pamiątki rodzinne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *