Kuchnia w stylu glamour

Osoby, które dobrze czują się we wnętrzach pełnych blasku, przepychu i błyszczących przedmiotów, szybko pokochają kuchnię w stylu glamour. Dzięki temu stylowi nawet mała kuchnia w bloku może stać się kuchnią rodem z domu milionerów. Glamour lepiej nie traktować bardzo serio, ale z lekkim przymrużeniem oka. Warto zabawić się stylem, wprowadzając do wnętrz kilka stylizowanych elementów.

Meble glamour

Aranżując kuchnię w stylu glamour, warto zwrócić uwagę na olśniewające meble o frontach na wysoki połysk. Nie muszą to być meble w białym odcieniu, bo mile widziane są fronty w innych kolorach, nawet najbardziej ekstrawaganckich, jak na przykład kanarkowy, zielony, złoty, srebrny, żółty czy fioletowy. Blaty kuchenne również mają lśnić i połyskiwać, dlatego najczęściej montowane są z konglomeratu z połyskliwymi drobinkami lub z kamienia. Dobrze sprawdzają się także blaty wykonane z marmuru.

źródło: https://pl.pinterest.com

źródło: https://pl.pinterest.com

Ponadto do kuchni w stylu glamour pasują meble stylizowane na XVIII wiek.  Poszczególne elementy wyglądają jak z muzeum – dekoracyjne krzesła, barokowe wykończenie i  majestatyczne fotele. W stylu glamour jest miejsce na zestawienie nowoczesności i wyrazistości. Niekiedy barokowe wzory wiążące się z przesytem dobrze prezentują się na tle mebli na wysoki połysk.

Oświetlenie glamour

Bogato zdobione żyrandole i lampy nadają charakteru wnętrzom stylizowanym na glamour. Duże żyrandole z kryształków zwracają na siebie uwagę i są genialnym dopełnieniem całości. Niekiedy potrafią zamienić zwykłą kuchnię w prawdziwe pałacowe wnętrze. Świetnie sprawdzają się w dużych i przestronnych kuchniach. Alternatywą dla błyszczących żyrandoli będą kryształowe kule tworzące efektywną grę świateł.

źródło: https://pl.pinterest.com

źródło: https://pl.pinterest.com

Kolor ścian

Kuchenne ściany w stylu glamour powinny być w odcieniu złota lub być zdobione elementami tego koloru. W wielu aranżacjach w tej stylistyce wraca się to tapetowania ścian. Ostatnio szalenie modne są również małe kafelki w kolorze srebra i złota. Duże, błyszczące powierzchnie przykuwają uwagę, są ciekawym rozwiązaniem kolorystycznym i artystycznym. Ściany można wykończyć także złotą mozaiką, która będzie się mieniła w świetle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *