Kuchnia skąpana w szarości

Dominacja szarości w wyposażeniu kuchni – jestem na tak! W ostatnim czasie szalenie modne stały się gastronomie nowoczesne, nietuzinkowe i niesztampowe. Minimalistyczne przestrzenie, które noszą w sobie ducha natury prezentują się stylowo, elegancko i są rozwiązaniem nie tylko dla miłośników aranżacji typu modern. Biorąc pod uwagę, że szarość jest barwą zaprzyjaźnioną z naturą, idealnie pasuje do prawie każdej przestrzeni. Kuchnia nowoczesna skąpana w odcienie szarości nie może być nudna.


Tak naprawdę różnorodność odcieni szarości pozwala nam na bogate możliwości aranżacyjne. Dla jednych kolor szary będzie kojarzył się tylko z ponurym, smętnym i dołującym wnętrzem. Dla innych będzie świadczył o dobrym guście i kwintesencji aranżacji w duchu nowoczesnym. Ja zdecydowanie należę do drugiej grupy. Aby szarość nie była smutna i nudna, wystarczy połączyć ją z drewnianymi meblami kuchennymi i innymi dodatkami w intensywnych kolorach. Mogą być to barwne tekstylia, które prezentują się szalenie stylowo w każdej kuchni. Do szarego pasuje jak ulał odcień różu, jakim jest fuksja. Aranżacja kuchni nabierze ciepłego i przytulnego charakteru, gdy zdecydujemy się na zakup mebli błyszczących. Blaty kuchenne czy fronty szafek z elementami połysku – tak na pozór nieznaczące dodatki sprawią, że wnętrze stanie się przestrzenią ciepłą i ekstrawagancką.

szare meble kuchenne (źródło:pinterest.com)

szare meble kuchenne (źródło:pinterest.com)

kuchnia otwara skąpana w szarości (źródło:pinterest)

kuchnia otwarta skąpana w szarości (źródło:pinterest.com)

szara kuchnia nie oznacza nudna kuchnia (źródło:pinterest.com)

szara kuchnia nie oznacza nudna kuchnia (źródło:pinterest.com)

 

 

Przy kupni skąpanej w szarości niebagatelne znaczenie odgrywa oświetlenie, które powinno być nie tylko stylowe, ale przede wszystkim duże i emitujące przyjemne światło. W poszukiwaniu inspiracji na remont mojej kuchni wpadłam na pomysł, aby w mojej przestrzeni znalazło się miejsce na lampy podłogowe, które prezentują się szalenie oryginalnie na tle innego wyposażenia gastronomii.

Szarość może wystąpić również w AGD, stole i innych dodatkach. Sprzęty i gadżety kuchenne mogą stanowić aranżacyjną kropkę nad i, jeżeli zdecydujemy się na total look. W tym wypadku polecam taki efekt tylko w gastronomiach przestrzennych i dużych, w których nie ma szans na stworzenie z kuchni niewygodnej klitki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *