Kilka pomysłów na aranżację ściany nad blatem kuchennym

Większość kuchennego życia toczy się przy blacie kuchennym. To tutaj przygotowujemy śniadania, obiady i kolacje. Warto szczególnie zadbać o to miejsce, aby robienie codziennych czynności było naprawdę przyjemne. Dobrym pomysłem jest aranżacja ściany nad blatem roboczym. Obecnie do lamusa odchodzą tradycyjne płytki ceramiczne – choć są eleganckie i praktyczne. Poniżej kilka nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych, dzięki którym ściana przy blacie przestanie być nudna 🙂

Szklane grafiki

To szalenie modne rozwiązania do wystroju kuchennych przestrzeni. Wybieramy grafikę (fototapetę), która zostaje zalaminowana na szklanej płycie. Tę z kolei montuje się do ściany za pomocą kleju lub specjalnych uchwytów (polecam na klej). Za przeźroczystą taflą szkła można umieścić to, co się żywienie podoba – ulubione zdjęcie, krajobraz lub innym motyw przewodni kuchni. Warto dodać, że szło jest łatwe w utrzymaniu czystości. Ponadto jest możliwość zamówienia hartowanej płyty szklanej, co należy wziąć pod uwagę w przypadku montażu szkła w pobliżu palników gazowych kuchenki.

Czerwona cegła

Zarówno czerwona, jak i biała cegła mają swoje pięć minut w aranżacji wnętrz. Ze względów praktycznych czerwona cegła jest chętniej wybierana do kuchni niż biała. Ta z kolei jest układana w salonie, przedpokoju i sypialni.  Cegła pasuje do wszystkich wnętrz nowoczesnych, wygląda efektownie i nadaje kuchni charakteru. Warto dodać, że trzeba ją zaimpregnować, aby ułatwić dalsze czyszczenie.

Kamień

Naturalny kamień jest drogą opcją wykończeniową, ale jak efektowną! Marmur czy granit – te rodzaje kamienia przykuwają uwagę wszystkich, którzy tylko pojawią się w kuchennej przestrzeni. Kamień pasuje do wnętrz nowoczesnych, inspirowanym stylem industrialnym i loftowym. Co ciekawe, granit na przykład jest bardzo odporny na zarysowanie, uderzenie i zmianę temperatury. Aby wyczyścić ścianę z kamienia, potrzebna jest woda z płynem.

Drewno

Odpowiednio zaimpregnowane drewno może stanowić interesujące tło dla ściany nad blatem kuchennym. W jasnej kolorystyce dębu, jesionu, olchy czy sosny będzie świetnym kompanem białych mebli w duchu krajów północy. Drewno idealnie komponuje się ze stylistyką skandynawską, pasuje do wnętrz urządzonych w duchu bliskości natury. Pięknie rysujące się słoje będą ciekawą dekoracją każdej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *