Jakie rolety wybrać? Poradnik dla kupującego

Jeżeli szukacie alternatywy dla zasłon, to polecam zakup rolet. W prawdzie rynek tekstyliów i artykułów dekoracyjnych do domu jest tak ogromny, że wybór idealnej rolety do naszego okna może okazać się nieco problematyczny. Dziś postaram się Wam przedstawić kilka rodzajów rolet dostępnych na rynku.

Na rynku najczęściej możemy spotkać:

ROLETY RZYMSKIE – to dekoracyjne rolety, które podczas podnoszenia układają się w regularne, równoległe paski. Są wykonane z lekkich, ale i bardzo eleganckich materiałów. Podczas jego zwijania materiał marszczy się i układa w dekoracyjną całość. Rolety rzymskie cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swój estetyczny charakter.

źródło: www.tapety-rolety.pl

źródło: www.tapety-rolety.pl

ROLETY WOLNOWISZĄCE – to klasyczne modele rolet, które montuje się w górnej części futryny lub na ścianie okna. Świetnie przylegają do ramy okiennej i nie poruszają się pod wpływem wiatru. Idealnie sprawdzają się w oknach, które się uchyla, bo cały czas trzymają się blisko szyby. Ze względu na to, że posiadają prowadnice, ograniczają przenikanie promieni słonecznych, zatem świetnie sprawdzają się w sypialni i w pokoju dziecka.

źródło:www.centrumrolet.pl

źródło:www.centrumrolet.pl

ROLETY DZIEŃ-NOC – to dość nowatorskie rozwiązanie na rynku tekstyliów. Składają się z podwójnych pasków, między którymi pozostaje przerwa. Reguluję się ich długość i kąt nachylenia, co pozwala na regulowanie dopływu światła.

źródło: rolopol.com.pl

źródło: rolopol.com.pl

Rolety do wnętrz wykonane są z różnego rodzaju materiałów – tekstyliów, papieru, folii oraz bambusa. W zależności od rodzaju wystroju, możemy wybrać modele, które wkomponują się w stylistykę pomieszczenia. Np. rolety bambusowe świetnie pasują do wnętrz w stylu etno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *