Jak wybrać sprawdzony hostel?

Zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów. Wiele z Was zdecyduje się na tańsze noclegi w Polsce. Rozsądnym rozwiązaniem cenowym są hostele,  które powstają w naszym kraju tak szybko, jak rosną grzyby po deszczu. Hostele to znacznie tańsza alternatywa dla typowego hotelu. Poza korzyściami stricte finansowymi, warto także zwrócić uwagę na to, że hostele położone są w pobliżu centralnych miejsc w mieście. Na co jeszcze zwrócić uwagę, gdy rezerwujemy nocleg w hotelu? Oto mini poradnik.

Weryfikacja opinii w sieci

Zanim wybierzesz się na wyjazd do innego miasta i nocleg w bardzo tani hotelu, sprawdź opinie w sieci. Z pewnością znajdą się i takie, które można uważać za wiarygodne. Poszukaj także w internecie zdjęć pokojów, zobacz jak wygląda hotel na street view oraz przeczytać więcej na temat usług, jakie rezerwuje hotel.

Lokalizacja

Jeżeli hostel ma służyć tylko do spania, to warto znaleźć taki, który będzie położony niedaleko centrum i miejsc, które zamierzamy zwiedzić. Nie należy sugerować się tym, co znajduje się w opisie hotelu, bo zwykle jego położenie od atrakcji turystycznych jest określone jako blisko. Warto po prostu prześledzić mapę, mierząc odległość od stacji metra, przystanku tramwajowego lub innych punktów komunikacyjnych, zwłaszcza gdy planujemy przemieszczać się w inny sposób niż osobistym autem.

Dodatkowe udogodnienia

Jeżeli potrzebujesz sejfu, Internetu, telewizora lub aneksu kuchennego, to z pewnością znajdziesz takie hostele, które będą miały w ofercie tego typu udogodnienia. Jednak nie wszystkie hostele są wyposażone nawet w żelazko lub suszarkę do włosów. Zanim zarezerwujecie nocleg, zadzwońcie i zapytajcie o tego typu akcesoria.

Warto rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, bo wtedy mamy gwarancję, że będziemy nocować w hostelu, który sobie wybraliśmy i w pokoju, który widzieliśmy wcześniej na zdjęciach. W sezonie wakacyjnym kto pierwszy, ten lepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *