Jak udekorować stół wielkanocny? Inspirujące pomysły

Celebrowaniu świąt Wielkiej Nocy towarzyszą różnego rodzaju dekoracje, które wbrew panującemu aktualnie minimalizmowi, będą pasować także do nowoczesnych wnętrz. Nie trzeba od razu rezygnować z tradycyjnych pisanek, kurczaków i rzeżuchy w doniczce, aby pomieszczenia zachowały nienaganny design.  Kilka dekoracji na stole podkreśli ciepłą, rodzinną i wiosenną atmosferę. Poniżej kilka inspiracji na udekorowanie wielkanocnego stołu.

Warto zadbać o eleganckie nakrycia stołu i dodatki, dzięki którym poczujemy wiosnę. Zadbajmy o tekstylia – elegancki obrus i serwetki to podstawy każdej dekoracji. Warto znaleźć miejsce na pisanki, baranka i rzeżuchę. Odpowiednio dobrane kolorystycznie dodatki powinny stworzyć harmonijną całość. Wśród wielu barw, najczęściej wybierane są żółty i zielony, które w różnych konfiguracjach kojarzą się z ciepłą i rodzinną atmosferą świąt.  Nie musimy wydawać wielu pieniędzy na udekorowanie stołu – warto wykorzystać stare pisanki z zeszłego roku, zakupić świeże kwiaty, np. żonkile oraz zielone serwetki. Kilka akcentów kolorystycznych sprawi, że nasz stół będzie wyglądał ciekawie. Świeże kwiaty zawsze wyglądają dobrze na stole. Okazały bukiet z tulipanów czy żonkili to must have każdej dekoracji wielkanocnej.

źródło: http://www.fashiondivadesign.com

źródło: http://www.fashiondivadesign.com

źródło: pinterest

źródło: pinterest

źródło: pinterest.com

Wielkanocne pisanki będą prezentować się ciekawie, gdy włożymy je do koszyczka, w którym rośnie młody jęczmień lub rzeżucha.  Pisanki można również położyć na specjalnej paterze i udekorować świeżymi kwiatami. Powinno znaleźć się w niej miejsce na inne akcenty wielkanocne: baranki i kurczaki. Osoby, które nie lubią soczystych dodatków, mogą udekorować stół za pomocą lnianych serwet, przywracających myśli o naturalności i prostocie. Na rynku artykułów z wyposażeniem domu znajdziemy także stroiki w nowoczesnym stylu, w których pisanki są białe i szare o prostym wzorze. Nie trzeba gromadzić wiele ozdób na stole, niewielkie akcenty dekoracyjne wystarczą tym, którzy kochają swój minimalizm. Niepowtarzalne wrażenie może zrobić nawet bukszpan ustawiony w wazonie lub kilka gałązek wierzby związane w kokardkę.

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *