Inspirujące dekoracje okien na święta

Przyszedł czas na dekorowanie domu. Okres przedświąteczny dla wielu to czas mozolnych porządków, pichcenia w zaciszu kuchennym  i poszukiwania prezentów w galeriach handlowych. Ja bardzo lubię ten czas, bo spędzam go z najbliższymi. Każdy z domowników uczestniczy w robieniu dekoracji świątecznych, ubieraniu choinki i wieszaniu stroików. W moim domu możecie znaleźć mnóstwo gadżetów i symboli zwiastujących Boże Narodzenie. Są to m.in. szopka, anioły, gwiazdy i dzwoneczki. Świąteczne ozdoby nadają charakteru i podkreślają wyjątkowość tych kilku ostatnich dni w roku. Poniżej kilka inspiracji na udekorowanie okna w mieszkaniu.

Kolory wpisane w tradycję świąt

Zanim zdecydujemy się na zakup kolorowych ozdób na okno, musimy zastanowić się jaki motyw świąteczny przybrać w tym roku. Kolory ozdób najczęściej podyktowane są modą. Istnieją jednak odcienie ponadczasowe, bez których trudno sobie wyobrazić dekoracje świąteczne. Na pewno są to czerwienie – symbolizujące miłość i ciepło rodzinne, biele – symbolizujące niewinność i żółcie – symbolizujące światło i blask. Barwy te modne są co roku i w nie warto zainwestować pieniądze. Polecam zakup wstążek, sizolu, girlandów, bombek i świec – możecie mieć pewność, że z tych elementów przygotujecie nie jedną dekorację do swojego domu.

prosty sposób na dekorację świąteczną (źródło:pinterest)

prosty sposób na dekorację świąteczną (źródło:pinterest)

Świece na parapecie

Co roku podejmujemy się trudu udekorowania okna. Tak niewiele potrzeba, aby ta przestrzeń nabrała nowego charakteru – kilka świec doda blasku i sprawi, że szare okno stanie się magicznym miejscem. Świece możemy udekorować żywnym świerkiem lub po prostu postawić je na tacy. Ciekawą opcją dekoracyjną jest  udekorowanie białych świec laską wanilii i przywiązanie wstążeczką. Możliwości tyle ile pomysłów. Poniżej kilka.

świece na tacy (źródło:pinterest)

świece na tacy (źródło:pinterest)

świece na parapecie (źródło:pinterest)

świece na parapecie (źródło:pinterest)

 

Bombki i girlandy

Okno niczym drzewko choinkowe możemy przyozdobić naturalnymi akcentami takimi jak gałązki jodły przewiązane kolorową wstążką, suszone pomarańcze czy pachnące lukrowane pierniki. Mogą to być także bombki i różnego rodzaju ozdoby z papieru na kształt śnieżynek, bałwanków i gwiazdek.

bombki na oknie (źródło:pinterest)

bombki na oknie (źródło:pinterest)

naturalne ozdoby na okno (źródło:pinterest)

naturalne ozdoby na okno (źródło:pinterest)

nastrojowe okno (źródło:pintrest)

nastrojowe okno (źródło:pintrest)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *