Inspiracje: półka na wino w kuchni

Świat win w zasięgu ręki? Mam na to sposób – montaż półki na butelki w kuchni lub w salonie. Nie tylko wygląda szalenie efektywnie, ale również jest świetnym dodatkiem aranżacyjnym naszego mieszkania. Jeżeli jesteście na etapie projektowania mebli kuchennych, nie zapomnijcie o tym elemencie.

Półka na wino

Meble kuchenne mogą mieć wbudowaną otwartą szafkę podzieloną na niewielkie półki, w których możemy przechowywać butelki. Witryny z półkami wykonane z drewna to ekskluzywna propozycja do kuchni nowoczesnych i tradycyjnych. Półki w pionie mogą być ustawione przy lodówce, by można było wygodnie sięgnąć po alkohol do mrożenia. Mogą być wbudowane w wyspę przy zewnętrznej ściance od strony salonu lub stanowić oddzielnym element aranżacyjnym z częścią zawierającą barek oraz regały do przechowywania innych akcesoriów. Półkę na butelki możemy także umieścić na ścianie. Długie półki z podzielonymi segmentami na szkło prezentują się równie efektownie jak wbudowane w meble kuchenne.

półka na wino z miejscem na kieliszki (źródło:pinterest)

półka na wino z miejscem na kieliszki (źródło:pinterest)

świat win w zasięgu dwóch półek (źródło:pinterest)

świat win w zasięgu dwóch półek (źródło:pinterest)

Stojak na wino

Alternatywą dla półki na butelki jest stojak. Na rynku znajdziemy bogatą gamę kolorystyczną akcesoriów do wina. Stojaki wykonane z drewna to klasyki gatunku, nigdy nie wychodzą z mody, solidnie wykonane i polakierowane posłużą na lata w niejednym domu. Stojaki z mosiądzu lub aluminium nie są już takie dostojne, jak z drewna. Mimo to równie funkcjonalne.

źródło:www.okazje.info.p

źródło:www.okazje.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *