Housekeeping reklamą hotelu

Bardzo ważnym aspektem hotelarstwa jest housekeeping. Kiedy odwiedzam pokoje hotelowe, zawsze zwracam uwagę na wyposażenie łazienki i pokoju. Niczym Szerlock Holmes weryfikuję czystość dywanów i posadzek. Osobiście uważam, że utrzymanie czystości hotelu na wysokim poziomie jest kluczowe dla tej branży. Hotel może funkcjonować bez sali bankietowej i baru, jednak bez housekeepingu jest to niemożliwe. Odpowiedni sprzęt do sprzątania, wykwalifikowani pracownicy zajmujący się wyposażeniem pokojów odrywają znaczącą rolę w sprzedaży usług hotelowych.

Pracownicy obsługi pokojów kreują image w branży hotelarskiej. Za pomocą profesjonalnych środków czystości oraz sprzętu do sprzątania świadczą usługi na wysokim poziomie. Każdy obiekt hotelarski ma odrębną technikę sprzątania. Zwykle przed rozpoczęciem czynności kierownik pobiera z magazyny chemię gospodarczą, tj. środki higieniczne, środki czystości i inne artykuły kosmetyczne, a następnie rozdziela je po pokojach. Pokojówka rozpoczyna pracę od sprzątania pomieszczeń ogólnodostępnych, pobiera również czystą pościel z magazynu i rozpoczyna odkurzanie. Do dyspozycji ma sprzęt do sprzątania, tj. mopy, ścierki, rękawice, worki na śmieci, wiadra i inne akcesoria.

wyposażenie-hoteli-gastronomia-hotele-plTylko dobre środki czystości i dokładność pracowników hotelu są gwarancją zadowolenia gości hotelowych. W wielu zakamarkach gromadzą się sterty tuszu, których na pozór nie widać gołym okiem. Zadaniem pracowników działu housekeepingu jest dotrzeć do wszystkich powierzchni hotelowych. Wszelkie zadania osób pracujących zostały zebrane w regulaminie. Istnieją nawet kursy z housekeepingu, bo tylko wykwalifikowane pokojówki potrafią spełnić wszystkie standardy. Okazuje się, że przygotowanie do pracy w hotelu zawiera się w regulaminie postępowania ze środkami chemicznymi. Zawsze powinno się stosować odpowiednią dawkę środków chemicznych i nigdy nie miesza się ze sobą detergentów.

Sprzątanie pomieszczeń hotelowych to wyzwanie dla wielu pokojówek. Osoby pracujące w dziale housekeepingu to nie tylko pracownicy sprzątający brudy i zanieczyszczenia, ale persony kształtujące zadowolenie gości hotelowych i standard usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *