Hotele w Grecji – o czym warto wiedzieć?

Lipiec i sierpień to dla wielu z nas oznacza jedno: urlop. Słowo to działa lepiej niż czekolada, szczególnie gdy wiąże się z nim cudowny odpoczynek poza domem, np. w Grecji. Kraj ten od kilku lat cieszy się ogromnym powodzeniem wśród kierunków wybieranych przez polskich turystów. Ceny za wczasy w greckich hotelach są naprawdę przyzwoite i jeżeli zaplanujemy wcześniej budżet, to jest szansa, że uda nam się pojechać do słonecznej Hellady.  Wybierając hotel, w którym zatrzymamy się na nocleg, musimy pamiętać o jednym: gwiazdki w Grecji nie oznaczają tego samego, co gwiazdki w Polsce.

źródło: pixabay.pl

źródło: pixabay.pl

Sprawdź hotel zanim wylecisz do Grecji

Wybór miejsca odpoczynku może okazać się wyzwaniem, jeżeli zostawimy go na ostatni tydzień przed wyjazdem lub po prostu skorzystamy z oferty last minute. Musimy liczyć się z tym, że jeżeli wcześniej nie sprawdzimy hotelu, to po dojeździe na miejsce może okazać się, że mamy pokój z widokiem na hotelową kuchnię, w której od 5 rano wychodzą dźwięki garnków, talerzy i sztućców.  Wiele biur podróży prezentuje obiekty hotelowe z najlepszej strony, np. od morza. My jednak musimy liczyć się z tym, że pokoje w hotelu są również od strony ruchliwej ulicy lub głośnego parkingu. Ważne jest zatem to, aby przed wylotem na wakacje ustalić szczegóły dotyczące położenia pokoju w hotelu, dostępnych mediów, ewentualnego widoku z okna. Niezmiernie istotne jest to, aby sprawdzić, w którym roku hotel został wybudowany. Można również zadzwonić do hotelowej recepcji, aby dowiedzieć się więcej na temat lokum. Uwaga! Starsze hotele w Grecji trudno uchronić przed wilgocią, smrodem z rur i pleśnią. Na Google Maps warto zweryfikować rzeczywistą odległość między hotelem a centrum lub między hotelem a morzem.

źródło: pixabay.pl

źródło: pixabay.pl

 

Gwiazdki gwiazdkom nierówne

Osoby, które trochę podróżują po Europie doskonale wiedzą, że gwiazdki nie zawsze są wyznacznikiem standardu. W niektórych krajach 3 gwiazdki to za mało, aby poczuć się komfortowo w pokoju (mam na myśli Turcję lub Egipt). W Grecji można spotkać również literowe oznaczenia. Najwyższej klasy hotele mają kategorię L, a później A, co jest odpowiednikiem 4 gwiazdek. Hotele oznaczone literą B odpowiadają 3 gwiazdkom. Najniższy standard mają budynki oznaczone literą C. W Grecji polecam tylko hotele powyżej 3 i pół gwiazdki.W takich kurortach zwykle mamy do dyspozycji pokoje i pomieszczenia o wielkości,  w których można czuć się wygodnie. Nierzadko cena wynajmu pokoju wiąże się z ceną wyżywienia. Możemy liczyć na śniadanie i obiadokolację albo all inclusive. Pokoje powyżej 3 gwiazdek w Grecji powinny mieć basen przy hotelu i miejsce przeznaczone do zabawy dla dzieci. Jeżeli zależy nam na udanych wczasach, nie oszczędzajmy na hotelu. W końcu będziemy w nim przebywać kilka lub nawet kilkanaście dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *