Hotele w Bułgarii – to warto wiedzieć!

Bułgaria znowu wraca do łask. Niegdyś, w latach 90. była popularnym kierunkiem wyjazdowym Polaków, z czasem jej miejsce zajęły inne kraje, takie jak Turcja i Egipt, które w ostatnich 2 latach stały się bardzo niebezpiecznymi kierunkami wyjazdowymi. Dlatego ponownie coraz więcej osób docenia wczasy w Bułgarii za panujący w niej spokój, duże piaszczyste plaże i niskie ceny – wciąż możliwe dla przeciętnego Kowalskiego. Jadąc do Bułgarii w takie miejsca, jak Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg, możemy być pewni, że czekają na nas ciepłe morze i piękna pogoda. Tego nie możemy spodziewać się po Bałtyku, który z roku na rok jest coraz bardziej kapryśny, jeśli mowa o aurze 😉

Animacje dla dzieci

źródło: www.bulgaria.pl

źródło: www.bulgaria.pl

Wybierając się na wczasy do Bułgarii, warto wziąć pod uwagę dwie lokalizacje – Złote Piaski i Słoneczny Brzeg.  W tych miejscach znajduje się ogromne zaplecze gastronomiczne i hotelowe. Znajdziemy tam różnego rodzaju hotele różniące się standardem, lokalizacją oraz animacjami. Jeżeli wybieramy się na wczasy z dziećmi, to animacje stają się szalenie ważnym aspektem podróży. Obecność na terenie hotelu basenu dla dzieci, kortu tenisowego, zjeżdżalni wodnej lub placu zabaw sprawia, że rodzice skuteczniej radzą sobie z dziecięcym „nudzi mi się”. W Słonecznym Brzegu znajdują się 2 aquaparki z licznymi zjeżdżalniami oraz basenami.  Najpopularniejsze plaże na tym terenie to Primorsko i Burgas. W Złotych Piaskach jedynymi rozrywkami są kluby, puby i restauracje. O wiele mniej tam animacji dla dzieci, choć przy hotelach 4-gwiazdkowych powinny się jakieś znaleźć.

źródło: https://www.itaka.pl

źródło: https://www.itaka.pl

Hotele z opcją all inclusive

Biorąc pod uwagę ceny hoteli we Włoszech i Hiszpanii z opcją all inclusive, w Bułgarii oferty są nawet 2-3 razy tańsze. Hotele w Bułgarii oferują turystom pełne wyżywienie, możliwość nabycia napojów alkoholowym i bezalkoholowych oraz korzystania z przekąsek w ciągu dnia. Osoby zastanawiające się nad skorzystaniem z tej opcji, powinny wziąć pod uwagę, czy będą spędzać czas urlopu na terenie lub w pobliżu hotelu, a może zamierzają się przemieszczać po wybrzeżu? Jeżeli większość czasu planujemy przeznaczyć na bierny wypoczynek przy plaży lub hotelowym basenie, to opcja all inclusive będzie dobrym wyborem!  Wybierając hotele na wczasy w Bułgarii, sprawdźmy jego standard. W tym kraju warto brać pod uwagę hotele posiadające więcej niż 4 gwiazdki. Godne polecenia będą obiekty mniejsze, w których można poczuć się bardziej kameralnie i rodzinnie. Choć w Bułgarii znalezienie takiego obiektu nie należy do najłatwiejszych, bo większość hoteli to ogromne molochy, które w sezonie są w stanie pomieścić nawet kilkaset turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *