Hotel czy hostel – co wybrać?

Czerwiec rozpoczyna sezon wyjazdów wakacyjnych. Przed urlopem warto starannie zaplanować każdy dzień. Nie jest tajemnicą, że najważniejsze jest miejsce noclegu, które warto sprawdzić zanim wybierzemy się na wczasy. Na szczęście Internet daje nam szerokie możliwości weryfikacji hoteli, pensjonatów, hosteli i innym miejsc noclegowych nie tylko pod względem standardów i kosztów, ale również opinii i odległości od centrum. Jeżeli nie mamy pieniędzy na zakwaterowanie o wysokim standardzie, możemy poszukać hosteli, które są zwykle o wiele tańsze niż hotele kilkugwiazdkowe.

Mniejszy standard nie oznacza niewygody

Hostel liczy zazwyczaj kilkanaście pokoi, natomiast hotel to zazwyczaj bardziej luksusowy obiekt z 400 pokojami i więcej o wysokim standardzie. W hostelu znajdziemy kilka pokoi jednoosobowych, natomiast w hotelu jest ich najwięcej. Hostele to dobra opcja dla osób, które potrzebują tylko noclegu, bo i tak cały dzień zamierzają spędzić na plaży lub zwiedzaniu miasta. Nie ma więc w nich basenów, kręgielni, sali zabaw dla dzieci i wielu innych animacji. Wnętrza jednak nie straszą, jak się innym wydaje. A pokoju nie wyglądają, jak te z czasów perelerowskich internatów. Są przytulne, mają na wyposażeniu lodówkę i telewizor. W łazienkach jest obecna kabina prysznicowa, a nie wanna.

Wiele młodych ludzi, którzy podróżują w grupie zachwalają sobie polskie hostele zlokalizowane w takich miastach, jak Wrocław czy Kraków. Są dobrą opcją dla par, które chcą zatrzymać się tylko na noc lub zarezerwować kilka noclegów. Wprawdzie w hostelach wyposażenie nie dorównuje temu hotelowemu, nie oznacza to jednak, że warunki w nich są mało komfortowe. W wielu miejscach noclegowych możemy liczyć na smaczną gastronomię i dobrą obsługę.

Hostele są najczęściej droższe od hoteli i większości przypadków nie oferują niskiego standardu, jak wydawać by się mogło. Wiele miast nastawionych na turystów otwiera w pobliżu dworca takie hostele,  w którym będzie można zatrzymać się na weekend lub  urlop. Co więcej, trzygwiazdkowy hotel nie musi różnić się od tańszych miejsc noclegowych, typu hostel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *