Dekoracje okien hotelowych – ważny aspekt reklamy

Każdy element wyposażenia hotelu to jego wizytówka, która ma przyciągać i zachęcać do ponownego odwiedzanie. Niebagatelne znaczenie odgrywają okna w hotelu. Odpowiednia dekoracja, nietuzinkowe tekstylia i ciekawy styl – te wszystkie elementy są niezwykle ważne, bo łączą się w spójna całość z wystrojem wnętrz hotelu. Piękne okna harmonizujące się z pokojem tworzą klimat odpowiedni dla danej stylizacji hotelu. Niewątpliwie wystrój wnętrz odgrywa marketingową rolę, bo jest sposobem na wyróżnienie się z bogatej oferty hoteli w mieście.

Wspólny motyw i kolorystyka

wyposażenie-hotele-gastronomie-hotele-plDekoracje okien hotelowych powinny nawiązywać do koloru i rodzaju tkanin, z których zostały wykonane wykładziny. Duże znaczenie w ozdobieniu okna odrywają meble hotelowe oraz kolor ścian. Najlepszym sposobem na spektakularny efekt wizualny jest wybór odpowiedniej aranżacji, aby w naszym hotelu nie zapanował chaos i przypadłość przedmiotów, materiałów i mebli.

Tekstylia najlepiej wybierać z tej samej kolekcji. Oczywiście wejście do hotelu, recepcja, restauracja i sala hotelowa mogą mieć inne firany i zasłony niż pokoje. Warto jednak trzymać się tej samej stylizacji, zmieniając jedynie motywy i kolory tekstyliów.

Firany i zasłony

dekoracje-okien-gastronomie-hotele-plHotele położone przy ulicy powinny mieć zamontowane zasłonięcie okna. Wieszamy firany i zasłony w nawiązaniu do barwy ścian. Warto postawić na kontrast, tj. do jasnych pomieszczeń należy kompilować ciemne zasłony. Firany powinny być gładkie, bez zbędnych motywów kwiatowych, łąkowych i morskich. Ewentualnie, może pojawić się drobny wzór, ale bez dużej przesady.

Wybór tkanin na zasłony jest naprawdę duży. Do wyboru materiały zaciemniające, jednobarwne i wzorzyste. Jest możliwość zrezygnowania z firan na rzecz rolety rzymskiej. Wtedy zasłona stanowi dekorację okna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *