Czym zasłonić okno? Urządzamy kuchnię w bloku

Dekoracja okna w kuchni w bloku może być nie lada wyzwaniem dla niejednej pani domu z kilku przyczyn. Po pierwsze, dysponujemy zbyt małym oknem, by pozwolić sobie na małe szaleństwo aranżacyjne, np. zestaw firan oraz zasłon. Po drugie, musimy postawić na całkowite zasłonięcie okna, tj. zainwestowanie w żaluzje lub rolety, które sprawią, że lokali sąsiedzi nie będą zaglądać do naszych parterowych mieszkań. Po trzecie, chcemy przełamać dekoracyjną nudę i stworzyć wnętrze bardzo ciepłe oraz szalenie przytulne, co może okazać się trudne.

Firana zawsze modna

Piękne firanki i zasłony potrafią odmienić każde wnętrze. Jeżeli chcecie, by wasza kuchnia zyskała nowy wizerunek, nie musicie inwestować w farby, by pomalować ściany w innym kolorze, meble i oświetlenie, by stało się nowocześnie. Wystarczy zakupić firanę i zasłonę, która będzie pasowała do aranżacji całego wnętrza lub nieco je odmieni, np. doda energii, nastawi optymistycznie lub rozweseli pomieszczenie. Czasami wystarczy wybór tekstyliów w odpowiednich kolorach, by z pozoru nudne wnętrze stało się energetyczną przestrzenią. Firanki są wciąż modne i sprawiają, że pomieszczenie staje się bardzo przytulne i przyjemne. Krótkie firany wiszące w pół długości okno to najlepsze rozwiązanie do kuchni.

biała firana zawsze w modzie (źródło: tuznajdziesz.pl)

biała firana zawsze w modzie (źródło: tuznajdziesz.pl)

Krótkie zasłony

Niegdyś zasłony spełniały tylko jedną funkcję – miały chronić naszą prywatność przed wścibskim okiem przechodniów i sąsiadów z naszej klatki bloku. Często szyte z dość ciężkich materiałów i zasłaniające całe okna niekiedy wyglądały zbyt przytłaczająco. Dziś ich funkcję przejęły rolety, a zasłony mają jeden cel – dekorować okno. Na rynku znajdziemy gotowy wybór zasłon wykonanych z różnorakiego materiału. Do kuchni polecam krótkie zasłonki zbierane w jednym miejscu, które świetnie sprawdzą się podczas codziennego gotowania i przebywania w kuchni. Tego typu rozwiązanie jest piękną ozdobą każdego pomieszczenia.

mniej materiału znaczy więcej efektu (źródło: czterykaty.pl_

mniej materiału znaczy więcej efektu (źródło: czterykaty.pl_

Rolety okienne

Świetnie sprawdzają się do mieszkań w bloków. Gdy upały dają o sobie znać, a my nie możemy zrelaksować się we własnym mieszkaniu, warto pomyśleć o ochronie przed promieniami słonecznymi. Montaż rolet zapewni odpowiednia temperaturą w pomieszczeniu. Na rynku dostaniemy rolety transparentne oraz rolety dzień i noc. Te pierwsze przepuszczają światło i świetnie nadają się do kuchni. Te drugie składają się z tkanin, które ułożone są w naprzemienne pasy, które pozwalają kontrolować ilość światła w pomieszczeniu.

rolety rzymskie mają coraz więcej zwolenników (źródło: www.ekspertbudowlany.pl)

rolety rzymskie mają coraz więcej zwolenników (źródło: www.ekspertbudowlany.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *