Zmywarka do kuchni w bloku – jaka będzie najlepsza?

Nie wszyscy są szczęśliwymi posiadaczami dużej kuchni, w której ze swobodą można ustawić sprzęty AGD, jakie się tylko zamarzą. Jednak są sprzęty, które standardowo powinny znaleźć swoje miejsce w każdej kuchni, bez względu na jej gabaryty. Do tego grona można zaliczyć zmywarkę, która pozwoli oszczędzić sporo czasu na mycie naczyń i jest formą zmniejszenia rachunków za wodę i energię. Jaką zmywarkę wybrać, by zmieściła się w małej kuchni – o tym dzisiejszy wpis.

Zmywarka z linii slim

Oczywiście mowa o zmywarkach 45 cm, które doskonale nadają się do przestrzeni kuchennych o małej powierzchni. Bez obaw, to wcale nie są małe urządzenia. Niektóre z nich pomieszczą w sobie nawet trzy komplety naczyń. Pozostaje tylko zastanowić się – czy chcemy wbudować naszą zmywarkę w meble, czy zdecydować się na model wolnostojący? Ja osobiście jestem zwolennikiem zabudowy AGD w kuchni, wygląda to szalenie efektownie, gdy kolor mebli dominuje w zaciszu własnej gastronomii. Co ciekawe, na rynku AGD znajdziemy zmywarki wolnostojące, które wyglądem przypominają kuchenkę mikrofalową. Uwaga! Można w nich zmywać także garnki i patelnie. Tego typu silm zmywarki można wstawić nawet do szafki.

Program i klasa energetyczna zmywarki

Jak przystało na AGD, każde z nich różni się programem. Ich obecność na rynku przyprawia o zawrót głowy. W głowie pojawiają się pytania, jaki program będzie najlepszy dla nas. Wszyscy eksperci zgodnie twierdzą, że zmywarka powinna być wyposażona w program ekologiczny, polegający na zminimalizowaniu rachunków za prąd i wodę. Równie istotne kryterium to poziom hałasu zmywarki. W małym mieszkaniu to może mieć ogromne znaczenie. Generalnie, zmywarka powinna mieć nie więcej niż 3 programy. Warto także zwrócić uwagę na zużycie wody, które standardowo wynosi od 9 do 15 litrów w pojedynczym cyklu. Im mniej tym lepiej. Gdy mowa o klasie energetycznej, to oczywiście A jest najlepsza ( A +++).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *