Z marchwią za pan brat, czyli domowy sok owocowy

O cudownych właściwościach marchewki wiedziały już nasze prababcie, które jadły ją na potęgę. Bo marchew działała dobroczynnie na skórę, poprawiając jej koloryt, oczyszczała organizm z toksyn i korzystnie wpływała na wzrok. Do dziś marchewka jest najważniejszym warzywem w naszym jadłospisie. Powinniśmy jeść ją każdego dnia. W rzeczywistości o marchwi zapominamy. I jemy ją tylko w zupie, sałatkach i surówkach. A marchew można chrupać co dzień. Gdy jednak nie potraficie wyrobić w sobie nawyku przygotowywania surowego warzywa, możecie sporządzić domowy sok owocowy z dodatkiem marchwi.

Z marchewką od niemowlęcia

sok marchewkowy to świetne źródło betakarotenu, który poprawia koloryt skóry (źródło:pinterest)sok marchewkowy to świetne źródło betakarotenu, który poprawia koloryt skóry (źródło:pinterest)

sok marchewkowy to świetne źródło betakarotenu, który poprawia koloryt skóry (źródło:pinterest)

Marchew to dla wielu z nas zmora czasów dzieciństwa. Chcąc nie chcąc marchew jeść musieliśmy. Przecierowe papki pamiętam do dziś. A było to tak dawno. Marchew z jabłkiem, marchew z gruszką, marchew z pomarańczą. Różne kombinacje – mimo to miałam dość. Zna to każdy kto w dzieciństwie marchew jadł, bo musiał. Dziś – dzięki urządzeniom AGD – z marchwi przygotujemy smaczny sok i dobre smoothie. Sam sok marchwiowy jest mdły w smaku.Polecam przygotować sok owocowy z dodatkiem marchwi. Idealny duet dla mnie to marchew i jabłko. Sok z marchwi może być bazą dla soków wielowarzywnych. Wtedy do takiego napoju można dodać seler, burak ćwikłowy i może jeszcze odrobinę przypraw.

Nie tylko marchew

Oczywiście weźmy pod uwagę, że nie samą marchwią człowiek żyje. Jeżeli już przygotowujemy soki na własną rękę, wypróbujmy także innych przepisów. Wszystkim polecam sok pomarańczowy z wyciśniętych świeżych owoców oraz smoothie truskawkowo-burakowe. To propozycja na dobry początek dnia. Zamiast łykać suplementy diety na włosy i wzmocnienie organizmu, wypijmy szklankę soku owocowego o poranku. I to na czczo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *