Wiosenne porządki w organizmie z zieloną herbatą

O cudownym właściwościach zielonej herbaty wiedzieli już starożytni Chińczycy. Jest idealnym składnikiem wielkiego wiosennego detoksu. Aby oczyścić organizm z zalegających w nich toksyn, a przy okazji pozbyć się zimowych kilogramów, powinniśmy wprowadzić do naszego jadłospisu takie produkty jak kasze, owoce i warzywa. Niezmiernie ważna jest podaż płynów. Ograniczmy kawę i czarną herbatę, a na naszym stole niech zagości dobra woda mineralna oraz zielona herbata. Dlaczego? Bo ta niepozorna szklanka napoju kryje w sobie niezwykłe moce. Oto niektóre z nich.

Zielona herbata pomaga oczyścić organizm ze złogów i toksyn oraz stymuluje układ immunologiczny i pomaga w walce ze stresem. Jedna szklanka zielonej herbaty zdziała naprawdę dużo dobrego: oczyści układ trawienny, wątrobę, nerki i pęcherz żółciowych. Co więcej, zawiera antyoksydanty zwalczające niepożądane komórki w organizmie. Zielona herbata poprawia kondycję skóry oraz stymuluje procesy trawienne. Zielona herbata może aktywnie wspomagać odchudzanie, przyśpieszać metabolizm tłuszczy i węglowodanów.

liście zielonej herbaty (pinterest)

liście zielonej herbaty (pinterest)

Na rynku znajdziemy bogatą gamę produktów do picia. Zielona herbata liściasta czy w torebkach – nie ma znaczenia w jakiej postaci ją pijemy. Ważna jest regularność. Ponadto weźmy pod uwagę sposób parzenia. Dla przypomnienia wspomnę, że zieloną herbatę zalewa się wodą o temperaturze od 80 do 70 stopni Celsjusza, nigdy wrzątkiem! Godne polecenia są hebaty Saga w torebkach. Możemy mieć je zawsze przy sobie, bo ich opakowanie nie zajmuje dużo miejsca w bagażu podręcznym. Saga oferuje także produkt z dodatkiem cytryny i opuncji figowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *