Spieniacz do mleka

Jeżeli lubicie raczyć się dobrą kawą, to z pewnością zakup spieniacza do mleka będzie strzałem w 10! Bez tego akcesorium kuchennego możecie sobie tylko pomarzyć o smacznym cappuccino i latte macchciato. Spieniowe mleko przyda się także do innych napojów i deserów. Dziś na tapet biorę elektryczne AGD, dzięki któremu kawa będzie kremowa i wyjątkowo. Na co zwrócić uwagę, kupując ten rodzaj spieniacza?

Mleko spienione ręcznie lub elektrycznie

Na rynku akcesoriów kuchennych znajdziemy kilka rodzajów spieniaczy do mleka. Najprostsze są urządzenia ręczne, które zasilane są bateriami AA. To najtańsze AGD, które można kupić za kilkanaście złotych w każdym markecie i hurtowni. Ogromną jego zaletą jest to, że ma niewielkie wymiary. Taki spieniacz zmieści się do szuflady ze sztućcami i nie zajmie w niej zbyt dużo miejsca. Jeżeli jesteście singlami lub nie macie dużej rodziny, to ręczny spieniacz do mleka w zupełności wystarczy.

Bardziej zaawansowane, a co za tym idzie – droższe jest AGD elektryczne.  Dobrej jakości spieniacz do mleka znanych producentów AGD może kosztować nawet kilkaset złotych. Urządzenie wyposażone jest zwykle w kilka końcówek do upijania piany, dzięki temu mleko zawsze będzie spienione idealnie. Zwykle porusza się z większą prędkością. To sprzęt dla osób, które często przygotowują desery, koktajle kawowe i inne dania z dodatkiem spienionego mleka.

Rynek akcesoriów do kawy jest naprawdę bogaty w produktu, które służą jego udoskonaleniu. Dzięki takim prostym urządzeniom, jak spieniacz do mleka, można delektować się smakiem włoskiego capppucino w zaciszu własnego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *