Silikonowe akcesoria kuchenne do pieczenia muffinek

Wprawdzie silikonowe gadżety kuchenne nie są nowością. Ja jednak zaprzyjaźniłam się z nimi całkiem niedawno i za każdym dniem lubię je coraz bardziej. Silikonowe foremki do muffinek to moje ostatnie odkrycie, bez którego dzisiaj nie wyobrażam sobie pieczenia tych słodkich babeczek. Dzięki silikonowym wyposażeniom kuchni wszystko wydaje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Metalowym formom mówię dziękuję
To najbardziej tradycyjne formy do pieczenia babeczek i muffinek. Niektóre są jeszcze własnością mojej babci. Dostaniecie je w różnych rozmiarach: klasycznym i przeznaczonym do muffinek. Największym minusem stosowania tych form jest to, że trzeba je natłuszczać masłem i wysypywać bułką tartą, otrębami lub kaszą manną. To niespecjalnie miłe zajęcie, gdy wszyscy z utęsknieniem i niecierpliwością czekają na przepyszne babeczki, a ty „walczysz” z pędzelkiem i smarujesz każdą foremkę.

Silikonowe cudo
Formy silikonowe to świetne i wygodne w użytkowaniu. Nie trzeba ich smarować tłuszczem i posypywać kaszą lub bułką tartą. Twoja muffinka „wyskoczy” z formy w całej okazałości. Nie musimy używać do nich papilotek, bo babeczki po pieczeniu zachowują swój piękny kształt. Inną ich zaletą jest to, że doskonale nadają się do użytkowania w lodówce, kuchence mikrofalowej i nawet zamrażarce. Ponadto nie zajmują dużo miejsce w szafce, bo można je wyginać i składać bez obaw, że się zniekształcą lub zniszczą. Już po dwóch minutach od wyjęcia babeczek z piekarnika formę silikonową można bezpiecznie dotykać dłonią, bo szybko spada jej temperatura.  Silikonowe akcesoria do kuchni czyści się bardzo wygodnie i szybko. Wystarczy umyć je zwykłym płynem do naczyń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *