Restauracja w sielskim klimacie – moje inspiracje

Pomysł restauracji na wsi tak mi się spodobał, że postanowiłam poszukać inspiracji w sieci na wyposażenie lokalu. Jestem zachwycona, gastronomia przypominająca wnętrze staropolskiej chaty wygląda piorunująco. Wiejski styl w aranżacji wnętrz staje się coraz bardziej popularny wśród restauratorów oferujących kuchnię polską, szczególnie tę staropolską również w mieście. Osobiście znam jeden lokal gastronomiczny, w którego menu znajdę zróżnicowane potrawy z drobiu, wieprzowiny, wołowiny i ryb podawane w iście staropolskim stylu. Miejsce wyposażone zostało w meble dębowe, tj, masywne stoły i kredensy, delikatne firanki i koronowe obrusy.

Niewątpliwie styl wiejski, zwany także ludowym wraca do łask. Aranżacje restauracji w tym stylu mogą być oryginalne i ciekawe. Nie trzeba przeorganizowywać wyposażenia całej restauracji. Na początku warto prowadzić niewielkie elementy dekoracyjne i stworzyć rustykalną przestrzeń. W aranżacji wnętrza musi być jak najwięcej mebli drewnianych, cegły, kamienia. Można pokusić się o wyposażenie restauracji w przedmioty, które uznawane były niegdyś za jarmarczne a teraz cieszą oko swoją oryginalnością i ludowością. Ludowe motywy i wzory na meblach są oczywiście mile widziane. W takiej restauracji okazale prezentuje się piec kaflowy nad którym powiesimy warkocz czosnku i cebuli.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Wiejski klimat w wyposażeniu wnętrz jest przytulny, ciepły, prosty i niebanalny. Niestety aranżacja nawet małej gastronomii w tym stylu jest czasochłonna. W grę wchodzi zbieranie różnego rodzaju sprzętów i elementów dekoracyjnym, które odzwierciedlają klimat sielski. Warto również pomyśleć o zabudowie sprzętu AGD, typu piekarnik czy lodówka, aby zachować styl wiejskiej chaty.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *