Przyprawniki – akcesoria do kuchni w każdej gastronomii

Elementarnym narzędziem pracy każdej gospodyni są przyprawniki. Podobnie jak solniczki i pieprzniczki, przyprawniki zajmują szczególne miejsce w każdej kuchni. Akcesoria do przygotowywania potraw stanowią małe zestawy, w których znajdują się zawsze pod ręką najważniejsze produkty, takie jak sól i pieprz. Na rynku znajdziemy przyprawniki pasujące do każdego lokalu, zarówno te nowoczesne o niekonwencjonalnych kształtach, jaki i te tradycyjne na kształt staropolskich akcesoriów kuchennych.

Najważniejszym aspektem przyprawników jest funkcjonalność. Te przyjemne i proste w dozowaniu elementy mogą być doskonałym źródłem przypraw. Na rynku akcesoriów kuchennych znajdziemy zestawy dwuelementowe zawierające tylko solniczkę i pieprzniczkę, jak i trzy elementowe – posiadające solniczkę, pieprzniczkę i pojemnik na wykałaczki. Niektóre przyprawniki mają część służącą do przechowywania serwetek. Znajdą się i takie akcesoria do kuchni bogate w cztery elementy (dwa pojemniki dodatkowe na płynne przyprawy). Karafki wyglądają efektownie i są idealnym elementem dekoracyjnym stołu. Równie dobrze prezentują się zestawy drewniane z ceramicznym mechanizmem mielenia soli i pieprzu. Przyprawniki na kształt młynka posiadają możliwość regulacji mielenia.

Nowoczesne rozwiązania do kuchni to przyprawniki obrotowe, które idealnie komponują się zarówno w tradycyjnie wykonanych wnętrzach, jak i nowoczesnych elementach. Półki na przyprawy ustawione w aneksie kuchennych są równie dekoracyjnym rozwiązaniem aranżacyjnym.

Poniżej prezentuję przyprawniki, które mogą stać się ozdobą każdej kuchni.

przyprawnik na dwie części (źródło: decorest.pl)

przyprawnik na dwie części (źródło: decorest.pl)

pojemnik na przyprawy (źródło: decorto.pl)

pojemnik na przyprawy (źródło: decorto.pl)

przyprawniki obrotowe (źródło: www. gald.pl)

przyprawniki obrotowe (źródło: www. gald.pl)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *