Prezent na Dzień Ojca – kilka kuchennych inspiracji

23 czerwca to  święto naszych ojców. Jeśli do tej pory nie kupiliście żadnego prezentu, przydatne mogą okazać się moje propozycje – inspirowane oczywiście gastronomicznym światem akcesoriów 🙂 W końcu praktycznych prezentów nigdy za wiele.

Propozycja nr 1 – korkociąg

To żaden wielki prezent, ale niezbędny gadżet w domu, którego brakuje, gdy trzeba uroczyście otworzyć wino. Często gospodynie decydują się na najtańsze modele, które szybką się niszą, łamią i kruszą korek. Otworzenie nim wina może okazać się nie lada wyczynem, trzeba się trochę pogimnastykować, aby nie złamać sprzętu. Wartym uwagi korkociągiem jest amerykański scerewpull, wino otwiera się nim, kręcąc śrubę w jedną i drugą stronę. Ten korkociąg nie wymaga dużo siły.

Propozycja nr 2 – scyzoryk

Warto pomyśleć również o zakupie scyzoryka szwajcarskiej firmy Victorinox, która od wielu lat słynie z produkcji solidnego ostrza. O takim gadżecie marzy niejeden facet. Jeśli Twój tato nie dysponuje takim scyzorykiem, warto wybrać model dostosowany do jego potrzeb. Na rynku znajdziemy ostrza przeznaczone dla wędkarzy, turystów, majsterkowiczów i fanów nowoczesnych gadżetów.

Propozycja nr 3 – fantazyjny kufel

Jeśli Twój tato lubi pić piwo, to warto pomyśleć o zakupie solidnego kufa z dobrej jakości szkła. Ciekawe modele z humorystycznymi hasłami oferują dziś producent kufli. Możecie pomyśleć o personalizacji kufla, np. zamieszczenie jakiegoś hasła, którym się posługuje ojciec lub wklejenia zabawnego zdjęcia albo godła klubu piłkarskiego.

Oczywiście jest wiele pomysłów na prezent na Dzień Ojca, wszystko zależy od Waszych preferencji i upodobań osoby obdarowywanej. Możecie nawet zakupić ulubiony alkohol, tak naprawdę przecież liczy się gest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *