Porcelana z motywem świątecznym

Święta w moim domu to szczególny czas, nie tylko z tego względu, że zjeżdża się cała rodzina (i tak bliższa i ta dalsza), ale również dlatego, że mogę jeszcze więcej poeksperymentować w kuchni i pobawić się w dekoratorkę wnętrz – i robię to z ogromną chęcią. Święta to takie dzieło sztuki, które wymaga szczególne uwagi i troski, aby się nim stało. Dziś na tapetę biorę zastawę stołową – najważniejszej dekoracji stołu wigilijnego w moim otoczeniu.


Święta Bożego Narodzenia powinny być oderwane od monotonii i schematów dnia codziennego. Wszystko co uroczyste, oryginalne i magiczne na pierwszym planie, aby poczuć się choć przez krótką chwilę jak bajce – przestrzeni, w której pachnie piernikiem, słychać śpiew kolęd i wszyscy są dla siebie bezinteresownie serdeczni i życzliwi. Staram się, aby w te dni na moim stole pojawiły się dania, które jadamy tylko od święta. Dlatego wszystkie te przysmaki serwuje w porcelanie stołowej, którą trzymam na wyjątkowe okazje. Szczypta luksusu jest wskazana! Inaczej pije się kawę z pięknej filiżanki niż z kubka, z którego korzystamy co dziennie. Poniżej prezentuje Wam bardzo udane i ekskluzywne zestawy, które mogłabym dostać na przykład pod choinkę 🙂

Talerze z motywem świątecznym to świetny pomysł na udekorowanie stołu. Elegancka porcelana, piękne świece i gustowne serwetki – tego nie może zabraknąć w te święta. Oto kilka moich propozycji, które mogłyby być w moim posiadaniu. Najbardziej podobają mi się zestawy, w których króluje czerwień i biel. Prezentują się dostojnie na stole, są ekskluzywnym wyposażeniem każdej gastronomii.

porcelana z motywem choinki  - moje marzenie (źródło:pinterest.com)

porcelana z motywem choinki – moje marzenie (źródło:pinterest.com)

czerwień króluje jak co roku - tym razem na talerzach (źródło:pinterest)

czerwień króluje jak co roku – tym razem na talerzach i kubkach (źródło:pinterest)

świąteczny zestaw na stół z motywem zielonych liści (źródło:pinterest)

świąteczny zestaw na stół z motywem zielonych liści (źródło:pinterest)

Podobno diabeł tkwi w szczegółach… U mnie wszystkie dodatki świąteczne muszą być dopracowane. Marzy mi się nowa porcelana, którą postawię na białym obrusie… Tak np. z okazji Mikołaja. Mikołaju  – gdzie jesteś?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *