Od domu blisko, do domu wszystko

Gdzie lubicie robić zakupy – w małych, osiedlowych sklepach spożywczych czy dużych hipermarketach? Ja osobiście jestem zwolenniczką wyposażenia swojej kuchni i lodówki w sklepie osiedlowym. Cenię go za przyjazną atmosferę, dogodne godziny otwarcia i wszystkie produkty „pod ręką”. Mimo to zauważyłam, że coraz mniej małych sklepów na moim osiedlu. W wielu z nich są „pustki” (co dla mnie jest niewątpliwie ogromnym plusem).

Kilka lat wstecz

Czasy PRL – jak dobrze pamiętają je nasi rodzice i dziadkowie. Mnie osobiście kojarzą się z jednym – z długimi kolejkami w sklepie spożywczych, aby kupić świeże mięso, cukier, mąkę i wiele innych produktów codziennego użytku. Wiele osób godzinami stało w kolejce, aby kupić najbardziej podstawowe artykuły chemiczne. Na hasło „przywieźli papier toaletowy” schodziło się rzesze klientów. Dzisiaj nikt już nie biegnie do sklepu, nikt nie stoi w kilkugodzinnych kolejkach. Sklepy spożywcze powstają jak grzyby po deszczu. A największym zainteresowaniem cieszą się supermarkety, bo w nich możemy liczyć na promocje. O tak – słowo promocja w dzisiejszych czasach jest na tapecie, a zaraz po nim drugie – rabat. Szukając promocji przemierzamy nierzadko wielkie hale, aby kupić masło, bułki i śmietanę. Ale czy warto? Ile czasu spędzamy w hipermarketach? Ile czasu tracimy na wędrówkę między półkami w poszukiwaniu kilu produktów?

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Spożywczaki górą!

wyśmienite słodycze marki Aro (źródło:pinterest)

wyśmienite słodycze marki Aro (źródło:pinterest)

Osobiście jestem za robieniem zakupów w sklepach osiedlowych. Są naprawdę dobrze wyposażone, możemy zawsze kupić w nich świeże mięso, ser i pieczywo. Godna polecenia jest sieć ODiDO oferujące produkty spożywcze w dobrych cenach. W ODiDO możemy również liczyć na promocje i rabaty. W ofercie znajdziemy wiele artykułów popularnych marek oraz produkty dedykowane tylko dla tej sieci. Mam na myśli artykuły spożywcze Aro – to bardzo tanie i sprawdzone artykuły, które są dedykowane potrzebom każdego gospodarstwa domowego. Lubię zakupy w sklepie spożywczym z kilku powodów, m.in. nie tracę czasu na wertowanie półek, bo wszystko mam na wyciągnięcie ręki. Szybko i sprawnie produkty zapełniają mój koszyk. Poza tym dużą zaletą w zakupów w sklepie osiedlowym jest kameralna i przyjemna atmosfera. Nie czuję się w nim anonimowa, zawsze mogę porozmawiać z zaprzyjaźnioną ekspedientką i liczyć na jej radę w kwestii wyboru artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *